Rtěnky a transformace

V čem spočívá magie nalíčených rtů? Dokážou vás během chvilky neuvěřitelně proměnit.

Možná vám bylo pět, možná sedm. Poprvé jste se tajně mámě vloupala do taštičky se šminkami a nalíčila si rty. Prožila jste tu změnu. V zrcadle se na vás dívala úplně jiná holka. Ten zážitek se uložil hluboko do podvědomí, a když jste pak v pubertě znovu sáhla po rtěnce, opět se aktivoval.

Možná jste vystřídala desítky dojemně nevkusných barev, udělala několik přehmatů, než jste našla svůj pravý odstín. Možná jich máte víc. Možná zatím žádný. V každém případě výrazně nalíčené rty v sobě skrývají jistou magii – poutají pozornost, opticky mění tvář...

Nahlédněte do starých orientálních lékařských diagnostik – tam se dočtete, že ženské rty odpovídají genitáliím. Když jsou zdravé, pěkně prokrvené a červené, žena dává jasné signály, že je připravená…

Když rty takové nejsou, podvědomě jim můžeme lehce pomoci právě rtěnkou. Možná i proto cítíte to lehké vzrušení, když si rty líčíte. Kam se transformovala rtěnka před koncem zimy? Buď nechte rty nahé a matné, či korálové a do oranžova, nebo výrazné. Ať už fuchsiově, nebo rudě.

Svěže a moderně vypadá výrazná rtěnka jako highlight celého make-upu, kdy je zbytek líčení jen lehký. Odstín vybírejte vždy intuitivně. Musí ladit s vaší vnitřní vlnou.

Autor: Harper's Bazaar
Foto: Shutterstock,
DISKUZE KE ČLÁNKU
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY Krása & Móda