16. ledna 2016
Pleť si slastně hýčkáte, a přesto mají vaše tváře k hladkosti daleko? Víme, kdo jim škodí. Budete překvapená.

1. Odpolední dvojité kapučíno s mlékem

Co vám provede: Mléko přidávané do kapučína může na vaší pleti rozjet akné! Hlavně to kravské, které je nabité hormony a bílkovinami, při jejichž zpracovávání si tělo neví rady a špatně je odbourává. „Dochází tak k přetížení jater. Nedokonale strávené bílkoviny pronikají do krevního oběhu a dráždí všechny tkáně včetně kůže. A vznikají alergické vyrážky nebo dokonce akné,“ vysvětluje Alena Kimlová, odborná školitelka kosmetiky.

Náprava: V případě, že se vám ale akné objevila, byste se měla zamyslet nad tím, kolik kravského mléka (počítají se i sýry a jogurty!) denně spořádáte. Pokuste se tohle množství snížit nebo si dopřávejte mléko kozí.

2. Krém, který si šetříte

Co vám provede: K loňským Vánocům jste dostala dózu drahého krému, ale jeho otevření odkládáte na opravdu výjimečnou příležitost, takže vám zatím slouží jen jako výzdoba koupelny. Zadržte! Krém s prošlou záruční lhůtou může na kůži vymalovat nepříjemnou vyrážku. Totéž platí i o líčidlech.

Náprava: Když si kupujete krém nebo make-up, vždycky se zaměřte na obal, kde musí být vytištěno datum výroby a doba trvanlivosti. Ta se nejčastěji znázorňuje obrázkem pootevřeného kelímku, v němž je napsáno, kolik měsíců můžete kosmetiku používat.