4 chyby, kterými zhoršujeme celulitidu

Existuje několik pravidel, díky nimž můžete projevy celulitidy minimalizovat. Ale ruku na srdce - skutečně je dodržujete?

Nevhodná strava

Tato informace se k vám jistě dostala. Za krásné tělo může přibližně z 80% správné stravování. Bez dodržování zravých stravovacích návyků to prostě nejde. Největší nepřátelé jsou: tuky, cukry, sůl a mouka. Pokud opravdu chcete bojovat proti celulitidě, měli byste začít právě u jídla.

Nedostatek tekutin

Nedílnou součástí zdravého stravování je dostatečný pitný režim.

Žádné masáže

Pravidelné masáže pomáhají prokrvit pokožku, podporují látkovou výměnu a pomáhají odbourávat tuky. Hravě je zvládnete doma, stačí si na sprchování vyhradit více času, který budete věnovat masáži. Můžete si vyrobit i domácí peeling - například ze zrnkové kávy nebo hrubého cukru smíchaného s olivovým olejem. Ale musíte masírovat pravidelně, jinak se výsledky nedostaví.

Žádný pohyb

Bez aktivního způsobu života boj s celulitidou nikdy nevyhrajete. Zařaďte pohyb tak, aby vás bavil. Klidně začněte dlouhými procházkami, zapomeňte na výtah a choďte raději pěšky, vyberte si sportovní centrum, kam budete pravidelně docházet, kde cvičí vaše oblíbené pilates, jógu...
 

Autor: jpž e
Foto: Shutterstock,
DISKUZE KE ČLÁNKU
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY Krása & Móda