Vyrážky a pupínky kvůli menstruaci, co s tím?

Určitě není nutné vysvětlovat, že ženy to mají s hormony trošku složitější než muži. Měsíc co měsíc doprovázají příchod menstruace nehezké vyrážky a pupínky. A není to moc velká zábava.

Hormonální vlivy jsou jedním z hlavních důvodů, proč se nám nejen na obličeji tvoří akné. My ženy musíme počítat s tím, že akné neodezní s pubertou, ale že je zde velké riziko kvůli menstruaci, těhotenství či užívání antikoncepce.

Menstruační akné

Bohužel vás příliš nepotěšíme. Pokud je vaše tvář jednou z těch, kterým před menstruací vyskočí pupínky, žádné velké změny nečekejte. Tělo se vyrovnává s hladinou hormonů a jedním z efektů je zvýšená tvoba mazu a ucpávání pórů. Základem je, abyste bezpečně poznala, že jde o tento typ akné. Vlivem premenstruačního syndromu se objeví a během krvácení postupně mizí. Není třeba pupínky nějak drasticky mačkat či nějak mechanicky ničit. Použijte běžnou čisticí kosmetiku a maskujte.

Nedělejte nic násilím

Akné během PMS trápí i ženy, které běžně problémy s pletí nemají. Nejlepší radou je nedělat téměř nic - jen maskovat. Pokud se pustíte do litého boje s akné, může se vám stát, že se bude hojit mnohem déle, objeví se strup a někdy to končí až malou jizvou. Protizánětlivé tyčinky s tea tree nebo medem jsou super.

Maskujte a vydržte

S menstruačním akné těžko vyhrajete souboj, chce to trpělivost a kvalitní korektor, který obsahuje látky na hojení.

Autor: jpž e
Foto: Fotoservis Bauer Media/Fotolia,
DISKUZE KE ČLÁNKU
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY Krása & Móda