1. listopadu 2018
Venušiny kuličky se většinou spojují s příjemnými intimními prožitky. Však se také tato erotická pomůcka už léta drží na špici nejoblíbenějších hraček pro ženy. Věděli jste ale, že mohou být prospěšné i v boji s inkontinencí?

Je tomu skutečně tak. Jejich pozitivní účinky jsou prokázané a lékaři jim jejich zásluhy v prevenci úniku moči bez obalu přiznávají. Zdravotní efekty Venušiných kuliček jsou sice málo známé, ale už mnoha ženám pomohly od obtíží. Podle údajů odborníků přitom v současné době trpí drobným únikem moči až polovina starších žen.

Ve středním věku se objevuje u třetiny z nich, což není v době rozkvětu sedavých zaměstnání nijak překvapující. Právě u lidí se sedavým zaměstnáním a nedostatkem fyzické aktivity lékaři apelují na prevenci. Jak tedy může v boji proti choulostivému problému se samovovlným únikem moči taková malá erotická pomůcka prospět?

Zpevní pánevní svalstvo

Pravidelné používání Venušiných kuliček vám pomůže předejít četným gynekologickým obtížím v pozdějším věku. Tím hlavním je obávané ochabnutí svalů pánevního dna. To hrozí především ženám, které většinu pracovního času tráví vsedě a při práci mají málo pohybu.

Zpevněné svaly pánevního dna přitom zlepšují stabilitu celého těla. Používání Venušiných kuliček je vhodné jak při začínajícím ochabnutí svalstva pánevního dna, tak po těhotenství či po gynekologických operacích. Stačí přitom Venušiny kuličky nosit 30 až 60 minut denně a první pozitivní výsledky můžete očekávat už po 9 až 12 týdnech.