12. listopadu 2015
Zhubnout rozhodně není jednoduché, je to tak? Tolik žen se snaží, ale nedosáhnou svého vysněného cíle. Existuje celá řada důvodů, proč je to tak obtížné. Zde je několik tipů, jak být v hubnutí úspěšnější.

1. čas

Hubnutí ve spěchu, je velmi špatný nápad. Nenechte se svést lákavými dietami, že zhubnete 10 kg za týden. Takto drastická dieta vám sice ubere několik kilogramů, ale ty se velmi rychle vrátí. Vaše tělo nedostane dostatek živin a energie. Neriskujte své zdraví! Správné shazování je okolo půl kilogramu za týden, takto „pomalé“ hubnutí není pro tělo takový šok a hlavně: vydrží déle bez otravného JOJO efektu.

2. nereálný cíl

Diety často selhávají, protože se pouštíte do hubnutí, aniž byste měla realistický plán. Pamatujte si, že dosažení vysněné váhy, je běh na dlouhou trať. Zpočátku vám budou kila mizet téměř před očima, po čase se hubnutí na chvíli zastaví! Neztrácejte víru a vydržte!

3. bláznivé nápady

Jistě jste četla mnoho zaručených dietních triků. Například Elizabeth Hurley tvrdí, že hubne jen díky zelí. Když chce zhubnout, nejí nic jiného. Jde o hloupý výstřelek, který je v nejlepším případě neúčinný a v nejhorším také nebezpečný. Kromě toho si představte, jak nepříjemné to muže být žít vedle někoho, kdo jí jenom zelí 😉

4. dostatek pohybu

Toto je velmi důležitý bod při každém hubnutí, a také velmi často přehlížený. Dieta sama o sobě vám nepomůže. Kombinace s pohybem je nezbytná. Neříkáme, že máte chodit do posilovny každý den a makat do úmoru. Najděte si pohyb, který vám nejvíce vyhovuje. Choďte pěšky, plavat, běhat… cokoliv vás baví. Variant existuje nespočet. Hubnutí nesmí být pro vás jen stres, ale i radost (samozřejmě z viditelných výsledků).