5. listopadu 2015
Šťastná to žena, která nemusí bojovat s tmavými kruhy. Nevzhledné kruhy mohou mít několik příčin:

Únava

Nejčastějším důvodem tmavých kruhů je únava. Ta okrádá pleť o život a zhoršuje průtok krve v cévách pod tenkou kůží. Výsledkem je barva, která se nám příliš nelíbí. Kruhy z únavy se dají vyřešit jedním odpočinkovým dnem, kdy opravdu budete relaxovat. Jako bonus si dopřejte příjemnou masáž.

Nemoc

Pokud odpočinek nepomáhá, může to signalizovat více problémů: stres, prochladnutí, hladovku nebo také alergii. Několik málo procent obyvatelstvá má také tzv. hyperpigmentaci, která je většinou dědičná.

Slunce

Nikdo se neopaluje úplně rovnoměrně. Kůže na těle i obličeji je jiná a také získá po slunění jiný odstín. Proto se může stát, že se po nadměrném opalování či návštěvách solárií, ukáží kruhy pod očima. Používejte proto velmi kvalitní kosmetiku na opalování.

Hormony

Jistě vás nepotěší zjištění, že na kruhy pod očima mají vliv i hormony, respektive stavy jako menstruace či těhotenství. Některé ženy v tomto období zblednou a vystoupí jim cévky pod očima. Jde pouze o dočasný jev, který se po ustálení hladiny hormonů, vyřeší.

Jak na ně!

Existují různé triky:
1. korektor a make-up
2. zmiňovaný relax, pokud jde o únavu či stres
3. dostatečný pitný režim
4. krémy a celkově kosmetika určená na kruhy pod očima
5. obklady z vychladlého černého čaje
6. pravidelné jemné masáže