3. listopadu 2015
Krásnější a plnější rty můžete mít, pokud jim dopřejete pravidelnou péči a rafinované líčení. Máme pro vás pár šikovných triků:

Masáž

Věkem rty ztrácení objem i barvu, abyste jim dodala opět plnost a sytější odstín, dělejte pravidelné masáže. Je to velmi jednoduché. Stačí, když po čištění zubů vezmete kartáček (bez pasty) a jemnými krouživými pohyby rty promasírujete. Pokožka se prokrví, odstraníte suché šupinky a okamžitě budou působit plněji a zdravěji.

Peeling

Dvakrát týdně dopřejte rtům peeling. Připravíte jej z: hnědého cukru, skořice a kokosového oleje. Vzniklou směsí rty promasírujte. Vaše rty budou hebké, prokrvené a voňavé.

Hydratace

Pokožka rtů je velmi jemná, proto má sklon k vysušování. Ideální je noční hydratace. Jste zvyklá nanášet noční krém na obličej? Zkuste k tomuto rituálu přidat i hydrataci rtů. Naneste na ně silnější vrstvu balzámu nebo med.
 Další tipy proti vysušování rtů

Konturka

Správně nalíčit rty není tak snadné. Pokud chcete vytvořit opticky větší a plnější rty, nesmíte zapomínat na konturovací tužku. Vyberte tužku o odstín tmavší než jsou vaše rty a kontury kreslete těsně nad okrajem rtů. Následně konturkou vystínujte zbytek.

Bílá

Využijte hru světla. Bílá opticky zvětšuje. Proto ji naneste na rty, které už jste orámovala konturkou. Naneste ji na střed horního i spodního rtu a prsty rozetřete. Nakonec přetáhněte pusu průsvitným leskem na rty.