2. listopadu 2015
Póry jsou běžnou součástí pokožky. Ale nemusí být přece černé!

Pravidla

Žádná nárazová akce vás nezachrání. O svou pleť se musíte starat pravidelně. Jde o to, že svou pokožku musíte naučit, aby se neucpávala.
Pravidlo číslo 1: pravidelné čištění 2x denně. Správně zvolenými produty docílíte odstranění usazených nečistot a některé pomáhají i stahování pórů.
Pravidlo číslo 2: jednou za týden si udělejte pleťovou masku
Pravidlo číslo 3: udělejte si relaxační den a navštivte kosmetičku

Nemačkat

Nepochybujeme o tom, že vás před zrcadlem svrbí prsty, když chcete nehezké tečky vymačkávat. Mačkáním můžete póry narušit a způsobit si zánět. Nevíte, jak hluboko v pórech nečistoty jsou, takže je pravděpodobné, že se vám nepovede vymáčknout vše. Ovládněte se a věřte kosmetickým přípravkům nebo maskám.

Pocení

Během dne se soustřeďte na to, jak se ke své pleti chováte. Většina z nás se ráno nalíčí a vyrazí do práce. Po práci se stavíme ve fitku nebo zaběhneme do obchodu. Pocení je tedy přirozený jev, který nás během dne provází. Problémem je, že se pot smíchá s líčidly a usazuje se v pórech. Myslete tedy na to, že když jdete cvičit nebo se více zpotíte během dne, nezapomínejte na odličování.

Jídlo

Ano, i naše stravovací návyky mají vliv na vzhled pleti. Zhoršit ucpávání pórů může: sladké a tučné.

Okolí

Na kráse naší pleti se samozřejmě podepisují i okolní vlivy. Smogu a prachu se nevyhneme. Ale můžeme ovlivnit například zakouřená prostředí.

Tip: zkuste si na pleť co nejméně sahat. Rukama na ní přenášíte další množství nečistot a to nechcete.