7. října 2015
Krásná a zdravá pleť! Po ní toužíme všechny. Základem je důkladné čištění.

Vyzkoušejte domácí čisticí masky:

Bramborová maska

Brambory jsou skvělá univerzální potravina, která se dá využít i pro vaši krásu. Šťáva z brambor má stahující a čisticí účinek. Masku připravíte snadno: jednu bramboru nakrájejte na plátky a ty poskládejte na pleť. Nebo bramboru můžete nastrouhat, a když pustí šťávu, namočíte do ní vatový tampon a potíráte jím pleť.

Droždí

Pro mastnou a nečistou pleť je droždí skvělá volba. Maska: 100g droždí smíchetje s 1 lžičkou medu a směs naneste na obličej. Pro lepší konzistenci můžete přidat trochu bílého jogurtu. Masku nechte působit 15 minut a pak pleť omyjte a ošetřete jak jste zvyklá.

Citron

Skvěle pomáhá při pigmentových skvrnách a má bělící účinek. Maska: smíchejte šťávu z poloviny citronu s medem a tvarohem. Směs naneste na čistou pleť a nechte působit 15 minut. Pozor, citron může být pro některé typy pleti příliš agresivní. Raději nejprve vyzkoušejte na malém kousku kůže.

Okurky

Klasika, kterou znají snad všechny ženy. Okurka skvěle čistí a stahuje, jako bonus pleť krásně hydratuje. Maska: nastrouhejte najemno okurku, přidejte bílý jogurt (můžete přidat i vaječný bílek). Směs naneste na čistou pokožku a nechte působit 15 minut. Poté důkladně opláchněte.

 Další skvělé masky