3. října 2015
Přidejte ke své rutinní péči o pleť také nějaké to přírodní krášlení, které ji dokonale rozzáří.

Objevte nejlepší koření a bylinky pro rozzáření vaši pokožky a rozhodněte, zda si na obličej nanášet kupované masky a produkty, nebo sáhnete raději po síle přírody.

Heřmánek

Díky svým protizánětlivým vlastnostem je heřmánek výborným pomocníkem proti zarudnutí, svědění a otokům. Udělejte si heřmánkový čaj. Když vychladne, namočte do něj tampónky a obložte problematickou oblast.

Zázvor

Používá se v tradiční medicíně. Zlepšuje stav pleti a umí zmizíkovat skvrny. Pokud máte problémy s různým tónem, můžete použít čerstvý zázvor přímo na kůži.  

Skořice

Skořice není zrovna pro citlivou pokožku. Ale má silné protizánětlivé účinky. Dejte si jídlo, které obsahuje skořici. Ta pomáhá podporovat oběh krve, což je velmi důležité pro vaši pokožku. Skořice je také dobrá na jemný peeling a bojuje proti akné. Smíchejte čajovou lžičku mleté skořice a tři lžičky medu a aplikujte na problémová místa.

Máta

Na rozdíl od skořice, která ohřívá pokožku, má máta peprná opačný účinek. Obsahuje mentol, ten může zklidnit zanícená místa a dokonce pomáhá i se splálením od sluníčka.

Kmín

Pokud trpíte na ekzémy a lupénku, vyzkoušejte k léčbě kmín. Olej z těchto semínek má vynikající antimikrobiální vlastnosti a obsahuje hodně vitaminu E, který je velmi prospěšný pro vaši kůži.

Citronová tráva

Je skvělá v péči o mastnou pleť. Pomáhá omezit tvorbu mazu a minimaližuje póry. Dokonce má lehký zpevňující efekt.  Přidejte několik listů do horké vody a dejte si antimikrobiální, antibakteriální a antimykotickou parní lázeň.

Muškátový oříšek

Smíchání muškátového oříšku s medem je velmi starým lektvarem se silným antiseptickým účinkem v péči o pleť, která má jizvy po akné, potřebuje zesvětlit nějaké mistěčko a bojuje s ekzémem.

Fenykl

Fenykl může pomoci v boji s podrážděním a zarudnutím. Nedráždí citlivou pokožku, takže je skvělým řešením pro všechny typy pleti. Můžete jíst semena, na masáž obličeje používat fenyklový esenciální olej, nebo semínka povařit a získat tak tonikum.

Lavandule

Levandulový esenciální olej má vynikající uklidňující účinky. Tato antiseptická rostlina má také protizánětlivé účinky, což může pomoci snížit zarudnutí, akné nebo hojit bodnutí hmyzem.