25. září 2015
Zacvičte tyhle čtyři jednoduché cviky a poznáte pravdu. Pak zapracujte na zlepšení.

Sedy lehy: otestují břišní svalstvo

Lehněte si na záda na koberec, nohy pokrčte, chodidly se opíráte o zem. Ruce tentokrát leží na stehnech. Při cvičení je tam nechte, nedávejte si je za krk. Začněte. Když uděláte těchto sedů-lehů kolem 49, je to skvělé. Cokoliv pod 25 je běs.

Kliky: prověří horní půlku těla

Jestli nejste moc pokročilá cvičenka, klidně si dejte dámskou verzi kliků = klečte na kolenou. Udělejte tolik kliků za sebou, kolik jen můžete. Bez přestávky. 41 a víc představuje úžasný výsledek. Zvládla jste jich sotva pět? Potřebujete posilovat.

Dřepy: proklepnou vám svalstvo na nohou

Postavte se kousek před židli s nohama rozkročenýma na šíři ramen, ruce v bok. Dělejte dřep tak nízko, až se koleny lehce dotknete sedadla židle. Cvičte tolikrát, kolikrát to jde. Víc než 34 dřepů je optimální, míň než 21 zavání průšvihem.

Ruce za špičky: zrevidují, jak jste pružná

Natáhněte si na podlahu nějaký provázek nebo nakreslete čáru a sedněte si tak, že vám paty končí na té čáře. Nohy napněte, špičky mírně od sebe. Mezi špičky kolmo na tu čáru položte pravítko, nula začíná na čáře. Teď se pomalu předklánějte dopředu s rukama nataženýma a změřte si, kam až nejdál za své špičky dosáhnete (nohy v kolenou nekrčte). Když naměříte víc než 30 cm, máte parádní pružnost. Ale jestli míň než 15 cm, potřebujete se víc protahovat.