16. září 2015
Kouření škodí zdraví, to jistě víte. My ale víme, kde škodí naší kráse:

Vrásky

Kouření obírá pokožku o elasticitu a rychleji tak stárne. Proto se nemůžete divit vráskám v okolí úst a většinou na jedné tváři, kterou častěji udíte cigaretovým dýmem.

Pružnost

Jak už jsme zmínili, pleť přichází o svou elasticitu, ale také je bledší. Za to může dehet, který pokožku zbavuje kyslíku, zhoršuje prokrvování a vstřebávání živin.

Kruhy

Pravidelné kouření po sobě zanechává nerovnoměrné zbarvení pleti, což znamená, že nejtenčí části pokožky tmavnou. Nejčastěji jsou to kruhy pod očima.

Skvrny

Tvz. stařecké skvrny se u kuřáků začnou objevovat výrazně dříve.

Padající prsa

Kuřačky se musí smířit s faktem, že pokožka ztrácí elasticitu nejen na obličeji, ale také v jiných partiích. Povislá prsa se jim tedy objeví mnohem dříve.

Dech

Smradlavý dech je neodmyslitelně spojen s cigaretami. Pravidelné kouření napadá dásně, čímž se zhoršuje ústní zdraví a dech se bude jen zhoršovat.

Zuby

Na krásné bílé zuby zapomeňte. Cigaretový kouř zuby doslova obaluje a hyzdí.

Prsty

Zažloutlé prsty od držení cigaretky jsou jen otázkou času.

Vlasy

Nemyslete si, že na vaši hřívu nemají cigarety vliv. Mají. Vlasy díky dýmu ztrácí sílu, tenčí se a ztrácejí lesk.

Není sexy

Dáma s cigaretou v ruce není sexy a nebude. Ve skutečnosti to není jako v hollywoodském filmu, kdy je krásná žena zahalena dýmem a muži šílí. V dnešní době je moderní zdravý životní styl a co si budeme povídat, kdo by chtěl líbat popelník?