18. září 2015
Pomáháte své pleti tím, co jíte, nebo naopak sabotujete svou krásu?

Sůl

Díky ní zadržujete příliš mnoho vody v těle. Pleť je tak oteklá a její stav není ideální. Zkuste solit méně, raději používejte bylinky a koření. Zkuste dodržovat pitný režim, aby vaše pleť měla dostatek vody.

Maso

Červené maso dráždí a zhoršuje stav pokožky. Nechceme vám ho zakazovat, jen spíše omezte jeho konzumaci a vyzkoušejte jiné alternativy. Vegetariáni umí připravit tisíce dobrot bez masa.

Sladkosti

Cukr neprospívá vám ani vaší pokožce. Cukr najdeme téměř v každé potravině a těžko mu utečete. Když přidáte dortíčky a čokoládičky, způsobí to nejen vaše přibírání, ale i pomalejší regeneraci vaší pleti. Cukr se také hodně podepisuje na celulitidě, takže pokud nechcete mít stehna a zadeček plný kráterů, raději se cukru obloukem vyhněte.

Smažení

Tento způsob přípravy pokrmů je mimořádně zatěžující pro celý organismus. Zkuste začít používat pečicí papír, například bramboráky na něm budou krásně zlatavé a nebudou nasáklé tukem.

Alkohol

Pokud potřebujete zlepšit stav své pokožky, začněte abstinovat. Změna se dostaví pomalu, ale bude výrazná, je ale třeba vydržet víc než pár dní. Alkohol celkově zatěžuje organismus, takže vám abstinenece prospěje i jiných ohledech.