13. srpna 2015
Přičin může být víc, od zdravotních problémů a stresu až po příliš časté stahování do těsných ohonů.

Co je normální
Vypadávání vlasů je normální proces, vlasy se jednoduše obměňují. Každý den vlasy povyrostou o 0,2 až 0,5 mm, což je za rok asi 15-17 cm. Za nadměrné padání vlasů se považuje více než stovka za den. Samozřejmě není možné všechny vypadnuté vlasy spočítat, ale vy máte přibližnou představu, co je u vás normální. Když se najdenou začnou v hřebenu, na polštáři, na vašem oblečení… hromadit vlasy více než je u vás obvyklé, je lepší navštívit odborníka.

Hormony
Za padání vlasů často mohou hormonální změny. Některé ženy mají problém například v období menopauzy nebo v těhotenství či po porodu. Roli může hrát i hormonální antikoncepce.
Zde často pomůže změna jídelníčku a doplňky stravy. Do jídelníčku je nutné zařadit více ryb a ovoce.

Štítná žláza
Porucha funkce štítné žlázy má vliv na vaše vlasy, a to její snížená i zvýšená činnost.

Infekce
Na krátkodobé zvýšení vypadávání vlasů může mít vliv i infekce doprovázená vysokými teplotami. Zde může být i vliv léků, které při nemoci berete. Vlasy vám však nebudou padat ihned, tento jev se může projevit 2-3 měsíce po nemoci.

Stres
Ať už doma nebo v práci. To je nejčastější důvod, proč vám padají vlasy. Jak na něj? Čtěte: 10 užitečných rad, jak přežít stres

Culík
Časté stahování vlasů do těsných ohonů je také jednou z příčin zvýšeného padání vlasů.

Péče
Víc než cokoli jiného ovlivňuje vypadávání vlasů správná péče o ně. Co nejméně používejte fény a žehličky. Kdykoli máte čas, udělejte si přírodní či bylinnou masku (inspirujte se zde: Super domácí vlasové masky za málo peněž!)