5. srpna 2015
Vyhlásili jsme Anketu Esaquire Man 2015 - hledáme muže známe i méně známé, kteří si podle vás zaslouží uznání

Postupně vám představíme 10 Esquire mužů, kteří podle nás splňují naše předpoklady a podmínky.

Vy čtenáři nyní máte možnost nominovat muže, jenž podle vašeho názoru nejvíce vyhovuje nárokům ankety Esquire Man 2015.

Víte o někom, kdo by si podle vás ten titul zasloužil?

Nominujte, hlasujte na esquireman.jenpromuze.cz

MAREK HOLEČEK
(Narozen 1947)
Horolezec, spíš než jako vysoko vyleze, mu jde o to, jakou cestou, jakým stylem – a zásadně bez nosičů

>  Jsem raději, když svůj osud mohu ovlivňovat sám, než abych byl někým vlečen. Ale k tomu nepotřebuju dav, který bych táhl, nicméně jsem rád, když mám okolo sebe hodně lidí, protože je mám rád.

> Svoboda je pro mě jako do nozder nasát svěží vzduch, roztáhnout křídla a letět bez omezení. Jenže to je těžko dosažitelné.

> Není dobré někomu sahat do jeho světa, na druhé straně není možné, aby existoval svět bez konfl iktů.

> My, kluci z hor, máme image drsňáků, kteří všechno vydrží. Nikdo ale nevidí, že i fňukáme, pláčeme a žehráme na svůj osud.

> Pro mě je základním hybným prvkem mít chuť něco dělat, protože bez chuti nic dělat nejde, a ani pak není možné různé věci v životě posouvat. A jak stárnu, tak se snažím ještě o něco: Neztratit stopu a nebýt mimo mísu.

> Ve světě je hodně inspirativních životů. Je to takový koktejl, který se nedá rozdělovat na jednotlivé inspirativní díly, to by byla škoda a sám bych se tak ochuzoval. Pro mě je celý život inspirace a jediné, co mě trápí, je, jak to všechno v životě stihnu.

> V zásadě jsem kecka. Nejsem za všech okolností čestný, dělaly se i různé průzkumy, které dokázaly, že když je člověk na sto procent čestný, tak se akorát lidem odcizuje. Lež je součástí našeho konání, otázkou je, jestli jde o milosrdnou lež, která neubližuje, nebo o opak, který vás časem dožene.

> Na mužích mě fascinuje to, jak rádi předvádějí své peří. Já se raději snažím jít cestou, na které bojuji sám za sebe, nicméně ani proti natřásání nejsem imunní.

> Jestli se za něco stydím? Určitě, ale nebudu to vytahovat, aneb jak náš šovinista Hausmann na jistou otázku odpověděl: „Samozřejmě že to na veřejnosti klidně řeknu, když se tak blbě ptáte.“ Snažím se v životě najít rovnováhu, ale žádný vzor čistoty tedy skutečně nejsem.