13. července 2015
Vyhlásili jsme Anketu Esaquire Man 2015 - hledáme muže známe i méně známé, kteří si podle vás zaslouží uznání

Postupně vám představíme 10 Esquire mužů, kteří podle nás splňují naše předpoklady a podmínky.

Vy čtenáři nyní máte možnost nominovat muže, jenž podle vašeho názoru nejvíce vyhovuje nárokům ankety Esquire Man 2015.

Víte o někom, kdo by si podle vás ten titul zasloužil?

Nominujte, hlasujte na esquireman.jenpromuze.cz

ANTONÍN KRATOCHVÍL
(Narozen 1947)
Fotograf, podle časopisu American Photo patří mezi sto nejvýznamnějších osobností světové fotografie

> Když je to nutné, vstoupím do role vůdce. Jinak tuto pozici nevyhledávám.

> Svoboda je hrozná mrška. Ona znamená moc věcí, ale spočívá třeba i v tom, že se můžu rozhodnout, jestli chci nějakou cestou jít. Je to ale věc, která se musí brát vážně, protože mé rozhodnutí nemusí být to správné.

> Hrdinové jsou různí, já sám jsem jich pár potkal. Ale oni o sobě to, že jsou hrdinové, nikdy neříkali. Pro mě jsou to třeba lidé, kteří vynalezli penicilin. Momentálně to, že je někdo hrdina, o nikom říct nemůžu.

> Když se podívám na svůj život retrospektivně, tak jsem udělal pár dobrých věcí a pár věcí jsem zmrvil. Ty jsem potom ale naštěstí nějakým jiným činem odčinil a napravil.

> Svůj život řídím tak, abych se co nejvíce přiblížil pravdě. A nikomu nechci lhát.

> V různých obdobích života mě inspirují různé věci. Třeba příroda, ženy, ale hlavně vůně, ženy a vůně mladých žen. Jsem takový čichací a moc rád čichám třeba ke starým knihám, když je čtu. Čím jsou starší, tím lepší, u žen to ale bohužel neplatí.

> I když fyzicky nemládnu, tak si pořád připadám, jako by mi bylo devatenáct. Kdysi jsem lezl v Himálaji a to mi bylo třicet. Dnes bych se na něco takového úplně vykašlal.

> Vždy čestný rozhodně nejsem. Různé pravdy totiž nemůžu říct. Například své ženě, že jsem jí byl věrný, třebaže jsem jí věrný nebyl, a kdybych jí řekl pravdu, tak bych ji zranil. Ona říká: „Co člověk neví, to ho nebolí.“ A jakmile člověk přizná pravdu, tak je všechno v háji.

> Už jsem byl čtyřikrát ženatý a hodně jsem podváděl. Teď už nepodvádím, ale předtím ano, hlavně v Hollywoodu.

> Nejlepší radu v životě jsem dostal od otce. Ten mi řekl: „Měj vždy čistou hlavu, protože to budeš potřebovat.“ Tedy abych byl při smyslech, protože když se zfetuješ nebo opiješ, tak ztrácíš soudnost. A jeho rady jsem se držel. Sice jsem různé věci zkoušel, ale ne do té míry, abych byl totálně mimo.

> Chtěl bych být vysoký a černovlasý, ale to jaksi nejde. Takže čistě z hlediska vlastností si myslím, že jsem O. K. tak, jak jsem. Člověk se sebou sice nikdy nebude spokojený, ale vždy má v životě alespoň čas pro nějaké zlepšení.