1. července 2017
Holení intimních partií běžně patří k součásti naší hygieny. Ale to, že z něj máte zvyk neznamená, že jej děláte úplně správně.

Červené pupínky, zarostlé chloupky, jizvičky… To nejsou znaky správného holení.

1. Protisměr

Nejčastější chybou je holení v nesprávném směru. Holení protisměru růstu chloupků má za následek právě červené pupínky a zarůstání. Pokud nechcete být dobrovolná trpitelka, holte po směru!!!

2. Čas

Jde o vaše intimní místa, proto si na jejich úpravu udělejte dostatek času. Vhodnější je večer a ideálně po teplé koupeli. Chloupky jsou měkčí, poddajnější a pokožka méně podrážděná. Během noci se také vaše pokožka lépe regeneruje.

3. Na sucho

Holení bez použití holicích gelů či pěn má za následek zarudnutí, pálení a někdy i vyrážky. Kupte si gel nebo pěnu, holení bude jednodušší a efektivnější.

4. Žiletka

Základem úspěchu je ostrá žiletka. Tupá neodvede tak dobrou práci a také jsou na ní bakterie, které nechcete přenášet na choulostivá místa.

5. Délka

Zde záleží na způsobu odstraňování, pokud holíte prvně, zkraťte porost nejprve nůžkami. Pro depilaci voskem (pastou) či strojkem je lepší nechat chloupky trošku narůst.