11. června 2015
Mnoho z nás sází na kofein a energetické nápoje. Ale jde to i jinak.

1. Odpočinek
Bez ohledu na to, co se kolem vás děje, je odpočinek velmi důležitý. Pokud budete správně odpočívat, budete se cítit lépe, vypadat lépe, chuť k jídlu bude pod kontrolou a pocítíte méně stresu.

2. Dostatek proteinů
Hladina energie je závislá na správné výživě. Ve vaší stravě by měla být rovnováha bílkovin, sacharidů a zdravých tuků. Zkuste do jídelníčku zařadit ryby, vejce, jogurty, sojové mléko, tofu, libové drůbeží maso, ořechy (nesolené) a semena.

3. Listová zelenina
Většina lidí řekne: "nejsem přeci králík", ale listová zelenina je skvělým zdrojem hořčíku, železa a chromu. Všechny tyto látky jsou důležité pro vaši energii, náladu i pro vyrovnání hladiny cukru v krvi.

4. Pitný režim
Dehydratace je jedním z nejhorších způsobů, jak být neustále bez energie. Proto PIJTE!

5. Vyzkoušejte jógu
Toto cvičení je skvělý způsob, jak koncentrovat energii v celém těle. Můžete navštěvovat hodiny nebo si pořiďte DVD.

6. Snižte stres
Víme, že se to snadno říká. Stresové zaměstnání i rodinný život. Ale zkuste se naučit relaxovat a nadopovat své tělo vitaminy skupiny B a hořčíkem.

7. Cvičení
Pokud vás nenadchne jóga, začněte s cvičení, které vás baví. Při sportu se do těla vyplavují hormony, které snižují stres.

8. Zelený čaj
Obsahuje kofein (méně než káva) a obsahuje látky, které snižují stres. Počítá se do pitného režimu a můžete si jej dochutit stévií či citronem.

9. Pozitivní myšlení
Pozitivní pohled na svět vám dodá energii na celý den.

Zkuste vynechat energetické nápoje, alkohol a drogy a zkuste našich 9 tipů. Budete se cítit mnohem lépe.