27. května 2015
Rozhodla jste se žít zdravěji. A víte, že jen 8 % odhodlaných svůj cíl nakonec uskuteční? Vám se to povede!

1. Plánujte s přesností
Zadávejte si cíle, to ano. Ale při jejich plánování buďte konkrétní. Neříkejte si, že byste se měla víc hýbat, ale přihlaste se rovnou na půlmaraton a trénujte s vidinou zaběhnutí určitého času. Za každý splněný bod si přitom slibte odměnu. Třeba že si zajdete na masáž. Motivace je důležitá!

2. Každý měsíc se zaměřte jen na jednu věc
Plánujte krátkodobě. Pokud jste se například rozhodla vylepšit životosprávu, dělejte to postupně: V květnu si třeba prostudujte knihy o vaření a připravujte si obědy do práce sama. V červnu zasedněte alespoň jednou týdně ke společnému stolu s přáteli či rodinou a jezte pomalu. V červenci experimentujte se zeleninovými saláty a během srpna zase programově čerpejte vitaminy ze sezonního ovoce.

3. Vsaďte na jednoduchost
Svůj cíl formulujte krátce a konkrétně. Cítíte se poslední dobou taková celá unavená a nedospalá? Místo neurčitého „Už toho mám dost, musím s tím něco dělat“ se zaměřte na „Chci se dobře vyspat“. Každý večer si uvařte bylinkový čaj, pusťte do uší uklidňující hudbu a trochu se protáhněte. Sladce usnete a druhý den budete sršet energií.