28. dubna 2015
Získejte před létem štíhlou a sexy postavu bez nevzhledných dolíčků.

Celulitida, pomerančová kůže, matracový efekt… Slova, která připomínají, že je třeba tělo připravit na léto. Máme pro vás přehled přípravků, které fungují, a triky, které péči zpříjemní.

Peeling, masáž, kniha
V boji s celulitidou potřebujete kvalitní peeling. Díky němu zeštíhlující krémy lépe účinkují. Pokožka, která je zbavená odumřelých buněk, dokonaleji využije aktivní látky dodané v gelu, krému či séru. Peeling provádějte 2x až 3x týdně. Pleť budete mít hladkou a připravenou na další péči. Na pomerančovou kůži platí i masáže. Aktivují krevní a lymfatický oběh, navíc pomáhají tělu zbavit se toxinů a přebytečné vody. Zajímavé informace na­jdete rovněž i v knize Celulitida, jejíž autorkami jsou Alice Schmidtová a Erika Hübelová. V knize vycházejí ze svojí dlouhodobé praxe a předkládají informace o příčinách i možnostech prevence a léčby pomerančové kůže. Nové vydání úspěšného titulu je také doplněno o účinné cviky proti celulitidě, o chutné a jednoduché recepty atd.

Citrony nalačno
V boji proti celulitidě je velmi důležitý dostatek tekutin. Vypijte denně minimálně 2 až 3 litry neperlivé neslazené vody, do které přidávejte šťávu z citronů nebo grepů. Slavné tváře doporučují začít den citronovou šťávou, rozmíchanou ve sklenici teplé či vlažné vody. Šťáva z citronu kysele chutná, ale je zásaditá, což je vynikající pro trávení, je také bohatá na vitamin C, silný antioxidant. A jak obohatit jídelníček? Jezte ananas, artyčok, avokádo, cibuli, citrony, červenou řepu, grapefruity, jablka, jahody, mandarinky, meruňky, mrkev, olivy, papáju, papriku, rajčata, pórek, ředkvičky.