9. dubna 2015
Důležité je zjistit proč, potom snadno vyberete správný postup!

Strava
Jídlo může mít velký vliv na naši hřívu. Do svého jídelníčku zařaďte více bílkovin (maso, luštěniny, celozrnné výrobky, ořechy, vejce, ryby…) Důležité jsou také vitaminy skupiny B, C a E, dále také železo, selen, zinek a hořčík. Velkým nepřítelem pro vlasy mohou být drastické diety, díky nimž nemáte ve stravě potřebné látky. Když dietu, tak nevynechávejte zásadní složky potravy. Vlasy také potřebují vodu, nepodceňujte ani pitný režim. Vaše pokožka hlavy bude hydratovaná!

Masáže
Masáž prokrví pokožku hlavy a uvolní napětí. Pokud budete provádět masáže pravidelně, 2x za den po dobu 3 minut (což není náročné), zastavíte vypadávání a podpoříte růst nových. Masáž můžete provádět povrchovou, lehkými dotyky, nebo hloubkovou, kdy zvýšíte tlak a přizvete na pomoc kosmetické přípravky. Masáž je účinná, pokud máte potvrzené, že vypadávání není způsobeno nemocí či nedostatečnou výživou. Ideální oleje pro masáž jsou: levandulový, rozmarýnový, z tymiánu či kopřivy.

Stres
Na správný růst vlasů má vliv i hormonální hladina. Dlouhodobý stres může narušit přirozenou rovnováhu hormonů ve vašem těle, což má za následek vypadávání vlasů. Naučte se více relaxovat a uberte plyn z vašeho hektického způsobu života.

Prevence
Prevence je základ. Před mytím vlasy vždy důkladně pročešte, zbavíte se tak zbytků laku, gelu, tužidla… Dobře vybírejte šampony, dívejte se na pH, mělo by být neutrální. Při samotném mytí nepoužívejte obrovské množství, stačí trocha. Po umytí vlasy důkladně propláchněte čistou vodou. Osušte ručníkem, pozor, žádné drsné zacházení. Když máte čas, nepoužívejte fén a nechte vlasy přirozeně uschnout. Při používání tužidla vyberte typ, který neobsahuje alkohol, který vlasy příliš vysušuje. Jste-li majitelkou dlouhých vlasů, nestahujte je do ohonu příliš pevně a často, tím zatěžujete kořínky.