1. dubna 2015
Hledáte nejlepší cestu ke štíhlosti v přírodě? Zkuste česnek!

Česnek
Je často jmenován jako pomocník při nízkém a vysokém tlaku a při nachlazení. Jeho účinky jsou ale ještě lepší! Působí proti bakteriím a virům a říká se, že je silný jako antibiotika. Preventivně působí proti kornatění cév, čistí krev a pomáhá vylučovat škodlivé látky z těla. Předchází infarktu a mrtvici a prý je účinný i v boji proti rakovině. Prokrvuje mozek a zpomaluje stárnutí. Zní to nemožně? Česnek je zázrak!

Česnek a snaha hubnout
Výsledky výzkumů potvrdily, že zvýšena konzumace česneku podporuje spalování tuků. Pozitivní výsledky zaznamenali lidé, kteří ve stravě přijímali dostatek rostlinných i živočišných tuků.

Pro figuru i zdraví je důležité správné trávení, s čímž vám může pomoci opět česnek, protože svými účinky ničí škodlivé bakterie ve střevech.

Aby vám síla čerstvého česneku nedráždila žaludek, konzumujte starší, ale musí být kvalitně skladovaný. Z česneku také můžete vyříznout zelenou část, bez ní by měl být pro váš žaludek méně dráždivý.

Zápach
S česnekem se pojí i jeho neodmyslitelné aroma, které je cítit z dechu i dlouho po jeho konzumaci. Existuje několik rad, jak se zápachu zbavit. Stroužek česneku potřete medem nebo jej zapijte mlékem, pokud jíte syrový. Pozor, nešetrná tepelná úprava ničí pozitivní účinky česneku, proto jej do jídla přidávejte až na konci.

Můžete také vyzkoušet již hotové přípravky z česneku, jako jsou tablety, kapsle či extrakt (koupíte v lékárně).