20. dubna 2015
Zapomínáte? Nemůžete se soustředit? Dlouho se rozhodujete? Dle nejnovějších studií má naše strava přímý vliv na funkce mozku. Řekněme si, co by v našem jídelníčku rozhodně nemělo chybět.

Našim předkům můžeme jejich jídelníček závidět
Studie1 zabývající se analýzou společnosti viktoriánského období Velké Británie (19. stol.) přináší zajímavá zjištění: lidé té doby byli mnohem zdravější a silnější než my dnes. Degenerativní choroby (Alzheimerova choroba, demence) se téměř nevyskytovaly a přitom se lidé dožívali stejného věku jako my dnes. Jako významný faktor studie uvádí nutričně bohatou a pestrou stravu.

Jak jsme na tom dnes?
Dnes přijímáme často stravu s vysokou energetickou a nízkou výživovou hodnotou. Řada důležitých látek také v naší stravě dlouhodobě chybí. To s sebou nese nebezpečí pro náš mozek a pro jeho správné fungování.

Výsledky studie Oxfordské univerzity2 ukazují, že vitamíny B6, B12 a kyselina listová (B9) mají pozitivní vliv na kognitivní funkce. Jiné studie kladou důraz na dostatek omega-3 mastných kyselin pro správné fungování mozku. 

Mysleme na to, co jíme
Odborníci kladou důraz zejména na nutričně bohatou a vyváženou stravu, roli nehrají pouze konkrétní látky, ale jejich komplex a vzájemné působení. Komplex látek významných pro váš mozek najdete v doplňku stravy Acutil, který je unikátní tím, že obsahuje vyvážený poměr látek potřebných pro správné fungování mozku. Složení Acutilu bylo navrženo na základě výsledků řady klinických studií.

1 How the Mid-Victorians Worked, Ate and Died: Paul Clayton and Judith Rowbotham, Int. J. Environ. Res. Public Health 2009, 6, 1235-1253.

2 Preventing Alzheimer‘s disease-related gray matter atrophy by B-vitamin treatment: Douaud G, Refsum H, de Jager CA, Jacoby R, E Nichols T, Smith SM, Smith AD. Proc Natl Acad Sci U S A. 2013 May 20