20. února 2015
Držíte dietu a naordinovala jste si vynechání jednoho jídla denně? Špatný nápad!

Sice to vypadá logicky, pokud vynecháte jídlo, tělo nedostane žádné kalorie a tím pádem budete hubnout. Ale takhle to to nefunguje. Co se tedy děje s vaším tělem?

Oběd
Tělu bude chybět energie! Pokud vynecháte oběd, klesne hladina vašeho cukru a tělo nemá co spalovat. Všechny vaše myšlenky se budou točit kolem jídla a budete mít neustále na něco chuť. Celkově vaše výkonnost klesne.
Snídaně
V případě, že vynecháte snídani, tak tělo nedostalo základní startovací energii, a tím tělo oslabujete hned od rána.
Večeře
Mnoha ženám se podaří celý den zvládnout s minimem kalorií. Večer však bývá skutečně kritický. Najedí se, uvolní a chvíli se cítí příjemně. Tělo však udělá z minima maximum, protože neví, kdy se tělu dostane další příjem. Proto si udělá zásoby a něco si uloží na horší časy…

Co dělat?
Hubnutí je efektivnější, pokud jíte pravidelně, aby tělo mělo neustálý příjem energie. Ráno si dejte pořádnou dávku vitaminů – třeba smoothie. Ideální oběd je třeba zeleninový salát s jogurtovým dresinkem či zeleninová polévka. Večeře by měla být menší než oběd, ale měla by vás zasytit, abyste  v noci nedělali útok na ledničku. To znamená bílkoviny, zelenina…
Ořechy a sladké ovoce jezte hlavně dopoledne.

Tip: Snažte se ze zdravějšího stravování udělat svůj životní styl. Když tělo naučíte na pravidelnou a lehčí stravu, kila půjdou dolů!