5 mýtů o dietních potravinách - vyvráceno!

Pokud už od dětství slýcháme, že špenát má hodně železa, bereme to jako fakt, nad kterým se nezamýšlíme. Ale kolik je na tom pravdy?

Špenát je bohatý zdroj železa

Špatně! I když většina konzumentů tomu mýtu skálopevně věří... Špenát obsahuje pouze 4 mg železa na 100 g. Více ho má pečené jelito (20 mg/100 g), játra (15 mg/100 g) nebo zelená petržel­ka (10 mg/100 g).

Margarín má méně kalorií než máslo

Špatně! Máslo a margarín obsahují stejné množství kalorií (kolem 360 kcal/100 g). To, co je odlišuje, je kvalita tuku, z něhož jsou složeny. Máslo je živočišný tuk a obsahuje nasycené mastné kyseliny. Margarín je rostlinného původu a obsahuje nenasycené mastné kyseliny.

Z těstovin se tloustne

Špatně! 200 g uvařených těstovin má 180 kcal. To znamená, že po těstovinách určitě neztloustnete, dokonce je možné je lehce dochutit, a tím zvýšit jejich výživ­nou hodnotu.

Máme-li vysokou hladinu cholesterolu, nemůžeme jíst vejce

Špatně! Všechen cholesterol je ve vajíčku koncentrovaný v žloutku, bílek ho vůbec neobsahuje. V případě zvýšené hladiny cholesterolu se doporučuje omezit spotřebu na dvě celá vejce za týden a sledovat spotřebu tuků, hlavně těch, které obsahují nasycené mastné kyseliny.

Večer se má jíst málo

Správně! V případě, že se váš oběd skládal z kompletního jídla: polévky (předkrmu), hlavního chodu doplněného zeleninou a případně i dezertu.
Špatně! Pokud jste zredukovali oběd na sendvič nebo bagetu, musí být večeře vydatnější a zahrnovat hlavní chod, zeleninu, mléčný výrobek a ovoce.

Autor: jpž
Foto: Shutterstock,
DISKUZE KE ČLÁNKU
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY Krása & Móda