14. února 2015
Máme pro vás dietu, která je účinná a krátká.

7 rad, které dodržujte:

1. Méně energie dovnitř, více ven
Počítání kalorií nemiluje žádná žena, ale jsou tu chytré aplikace, které to zvládnou za vás. (například Kalorické tabulky, Calorie King, NutriAtlas…) Po zjištění kolik běžně zkonzumujete, zkuste snížit příjem o jednu třetinu.

2. Bílkoviny
Hrají nezastupitelnou roli. Jsou výživné, nabité energií a neukládají se v podobě tuků. Snižte sacharidy a tuky a zvyšte bílkoviny.

3. Večerní stop
Příjem tuků a cukrů by měl být co nejnižší, vyvarujte se jich hlavně v odpoledních a večerních hodinách. Po dobu rychlé diety vynechte večer i ovoce a sladkou zeleninu (mrkve, sladké brambory…)

4. Hořčík
Dbejte také na přísun hořčíku, je pohlazením pro svaly, které potřebujete stále posilovat. Denní příjem hořčíku by měl být 320 mg, najdete jej: špenát, černé fazole, mušle, tuňák, mandle, hnědá rýže…

5. Rychlost
Jezte pomalu. Každé sousto několikrát přežvýkejte, jídlo si vychutnejte (není kam spěchat). Je dokázáno, že tímto způsobem sníte mnohem méně, ale budete sytí.

6. Voda
Pitný režim musí být – bez debat. Pijte čistou vodu, případně s citronem. Dodržováním pitného režimu docílíte odplavování toxinů z těla a nebudete trpět pocitem hladu.

7. Pohyb
Ani při rychlé dietě nesmíte zapomínat na pohyb. Bez něj to prostě nepůjde nikdy.

Tip: po skončení diety se nevrhněte na hromadu řízků a hranolků, postupně přidávejte další suroviny. Zabráníte tak jojo efektu.