3. února 2015
Je běžnou součástí ženského života, ale i tak má svá pravidla:

Ne!
Pokud se chystáte na depilaci, neměla byste chodit během menstruace, ani těsně před či po ní. Vaše pokožka je v tomto období mnohem citlivější a může tak být pro vás bolestivější a častěji se vám objeví zarůstající chloupky. Ideální je období v polovině cyklu.

Peeling
Nejen před depilací, ale i před klasickým holením, je skvělé udělat si jemný peeling. Peeling vám pomůže odstranit odumřelé buňky, díky čemuž se můžete vyhnout bolestivému a nevzhlednému zarůstání chloupků.

Cvičení
Cvičit byste měla před depilací. Pokud se na odstraňování chloupků vrhnete těsně před cvičením, vaše pokožka se při sportu zpotí a „odmění“ se vám svěděním a zarudnutím.

Oblečení
Je dobré přemýšlet i nad vhodným oblečením. Příliš těsné kalhoty mohou dřít kůži, která je narušená depilací a můžete si tak zadělat na nepříjemné boláky. Nejlepší je vzdušné oblečení z přírodních materiálů. Nepodceňujte ani depilaci oblasti bikin a vyberte si vhodné spodní prádlo, aby vaše pokožka nebyla zbytečně drážděna.

Péče
Nechat pokožku po depilaci bez ošetření je hřích. Vyberte si vhodnou kosmetiku pro tento účel podle typu vaší kůže.

Slunce
Depilaci se věnujeme celý rok, proto je i tato rada důležitá. Čerstvě po depilaci nevystavujte svou pokožku slunci. Ideální čas na depilaci je večer a ráno se již s klidem můžete opalovat.