25. prosince 2015
Med využívala i Kleopatra, tak proč ne vy?

Zábal na vlasy

Med vlasům dodá neuvěřitelný lesk. V teplé vodě nechte rozpustit tři lžičky medu. Sladkou vodou propláchněte vlasy a usušte.
Chcete vlasy vyživit? Vyzkoušejte vlasovou masku z medu a olivového oleje, kterou naneste po celé délce vlasů a nechte působit až 20 minut. Důkladně opláchněte a vlasy budou jako nové. Masku používejte jednou do měsíce.

Zábal na ruce a nohy

V zimě jistě oceníte zábal na suché ruce a chodidla. K medu přidejte jeden žloutek a lžíci olivového oleje. Vytvořte konzistenci, která se dá rozetřít a pravidelně suché končetiny vyživujte medovým zábalem. Po několika použitích nebudete vědět, jak suché a rozpraskané ruce a nohy vypadají.

Tělový peeling

Smíchejte med, ovesné vločky a pár kapek vonné esence (nemusí být). Po osprchování naneste dostatečně množství peelingu na tělo a „drhněte“. Po aplikaci peelingu tělo vždy důkladně nakrémujte.

Pleťová maska

Ingredience: 1 lžíce medu, 4 kávové lžičky sladké smetany, pár kapek olivového oleje a 120 g čerstvého droždí.
Všechny suroviny důkladně promíchejte až vznikne pasta, kterou naneste na tvář a nechte působit několik minut, poté omyjte vlažnou vodou.

Výživný krém

Suroviny: 1/2 litru za studena lisovaného oleje (olivový, mandlový…), 100 g včelího vosku, čajová lžička propolisové tinktury, pár kapek vonné esence (záleží na vás, například levandule)
Olej zahřejte na 45 stupňů, přidejte včelí vosk a míchejte dokud se nerozpustí. Nechte vychladnout a přidejte propolisovou tinkturu a esenci. Připravený krém dejte do lednice a můžete jej používat na všechny části vašeho těla.