21. prosince 2015
Známe ho všechny. Používáme ho do jídla, ale věřte, že se hodí i na krásu.

Na nečistoty

Skvělé vás zbaví otravných černých teček.
Smíchejte 2 až 3 rozmačkané stroužky česneku s 1 lžící ovesných vloček, 2 kapkami tea tree oleje a 1/2 lžíce citronové šťávy. Vzniklou pastu naneste na tvář a nechte působit 3 minuty. Poté důkladně omyjte.

Na vyrážku

Česnek má antibakteriální účinky, proto se nemusíte bát jej použít na vyrážku. Rozkrojte stroužek a potřete postižené místo. Po této péči bude vyrážka postupně odeznívat.

Na póry

Díky stárnutí se naše póry rozšiřují, což samozřejmě nechceme. Na stažení skvěle funguje směs česneku a rajčat. Smíchejte půlku česneku s půlkou račete. Směs naneste na obličej a po pár minutách důkladně opláchněte.

Na opar

Výzkumy prokázaly, že alicin obsažený v česneku má vliv na opary. Proto jej hlavně v zimním období konzumujte co nejčastěji. Ale pozor, dlouhé vaření zničí blahodárné látky. Vhoďte do jídla, zamíchejte a jezte!

Na strie

Na nevzhledné strie si připravte česnekový olej. Olej ohřejte, aby byl horký (ne žhavý) smíchejte jej s prolisovaným česnekem a vmasírujte na oblasti, kde vás trápí strie. Pokud se vám nechce připravovat domácí olej, klidně si kupte již hotový česnekový olej.

Na nehty

Česnekový olej skvěle funguje i na záděry a záněty kůžičky okolo nehtů. Přidejte pár kapek do lázně, kde si ruce namočte a promasírujte je.

Na pokožku hlavy

Jasně, nechceme, aby naše vlasy byly cítit po česneku. Ale i to se dá vyřešit. Smíchetje prolisovaný česnek s trochou šamponu a kvůli zmírnění zápachu přidejte med. Tuto kúru stačí praktikovat jednou za měsíc. Česnek podpoří růst vlasů a regeneraci pokožky hlavy.