25. listopadu 2014
Nebojte se dát svému dietnímu jídelníčku správný říz a kořením nešetřete. Pochutnáte si a navíc kila půjdou dolů mnohem snáz!

Podle odborníků není třeba vzdávat se během dietního režimu pikantních příchutí. Naopak. Ostrá jídla donutí tělo spotřebovat víc energie na jejich strávení. Pálivých dobrot do sebe také dostanete méně než jiných jídel. Prostě samá pozitiva. Takže čím je nejlepší si okořenit život?

Pikantní zázvor zahřeje a rozproudí krev těle, tím pádem zrychlí metabolismus a dosáhne toho, že budete tuky odbourávat rychleji. Dávkujte ho po troškách, je hodně výrazný.

Kari koření nejen skvěle chutná, ale také má kouzelnou moc zamezit ukládání tuků. Dokonce podporuje spalování už usazených zásob.

Kardamom podporuje trávení. Proto se z vašeho organismu bude víc nevítaných látek a tuků odplavovat, než ukládat. Můžete ho použít ve sladkých i slaných jídlech a nápojích.

Pepř na tělo funguje podobně jako zázvor. Navíc trochu zahání pocit hladu a přispívá k detoxikaci organismu.

Zelený libeček stimuluje vylučování žluči a trávicích štáv. Kromě toho má odvodňovací účinek, což pomáhá váhovému úbytku.

Máta podávaná např. jako osvěžující čaj je oblíbená mimo jiné proto, jak blahodárně působí na naše zažívání. A to se při leckteré dietě jistě bude hodit.

Vanilka a její aroma zažene chuť se přejídat, odvodňuje tělo.

Koriandr je dalším kořením, které vám podle odborníků usnadní a zpříjemní hubnutí. Jeho semínka nebo čerstvé listy přidávejte třeba do těstovin a zeleninových salátů.

Šalvěj je dobrá, když při dietě zahřešíte a ulítnete na obzvlášť tučné kalorické dobrotě. Tato bylinka uchlácholí váš rozhořčený trávicí trakt.

Hřebíček je také šikovný pomocník pro dietní hříšníky. Spaluje tuky, které do sebe proti všem zásadám dostanete, a uklidňuje žaludek.

Skořicový zázrak
Tohle voňavé koření udržuje hladinu cukru v krvi v rovnováze, a tím pádem chrání před záchvaty hladu. Ze skořice si můžete udělat i velmi dobrý čaj. Ovšem úplně nejlepší na hubnutí jsou skořicové zábaly. Používá se na ně skořicový krém (olej), který zlepší spalování podkožního tuku a redukuje tukové polštáře. Určitě vyzkoušejte.