7. listopadu 2014
Tajemství seriálové Carrie se jmenuje South Beach dieta.

Hvězda kultovního seriálu Sex ve městě Sarah Jessica Parker je v neskutečné formě a dokonale štíhlá. Představitelku rozkošné newyorčanky Carrie nikdy netrápily problémy s váhou, za což může nejspíš děkovat hollywoodské South Beach dietě, kterou dodržuje. Oblíbený dietní plán má tři fáze. První dva ‚přísné‘ týdny se smí jíst pouze vejce, nízkotučné sýry, fazole, zelenina, ořechy a libové maso. Začínáte hubnout a jídelníček vypadá asi takto:

Snídaně: sklenice džusu a sázená vejce se špenátem
Oběd: tuňákový salát s feta sýrem
Večeře: rybí filé nebo kuře s dušenou zeleninou
Svačina: celer s nízkotučným tvarohem, ořechy
Pitný režim: voda a bylinkové čaje
Během druhé fáze postupně přidáváte celozrnné obiloviny a ovoce. Zvýšíte příjem sacharidů, ale pokračujete v hubnutí nebo si udržujete váhu získanou během fáze 1. Třetí fáze trvá v podstatě po zbytek života. Dodržujete dietní plán, a pokud přiberete, vrátíte se zpět k první fázi a začínáte nanovo.

Co má na svědomí podzimní přibírání?
Máte poslední dobou sklon se přejídat a dortíku a čokoládě neodoláte? Výčitek svědomí vás možná zbaví fakt, že za to v podstatě nemůžete. Na chlad-né počasí tělo přirozeně reaguje zvýšenou potřebou kalorií a nejen to. Zkracující se dny a čím dál méně světla mají za následek pokles hladiny serotoninu, přenašeče nervových vzruchů, který ovlivňuje naši náladu. Pokud ho je v krvi málo, přepadne nás smutek a podrážděnost. A tomu se samozřejmě tělo snaží bránit, například právě konzumací cukru, který dokáže hladinu serotoninu zvednout.