31. října 2014
To je super, že tvář vašeho drahého opět zdobí efektní knírek, ale nezapomněli jste na něco?

Movember neznamená přidat se ke stádu svých kamarádů a nechat si narůst knír. Na téhle události můžete nenápadně participovat i vy jakožto žena… Jak zjistíte, že je u vašeho milého všechno v cajku? Přece vyšetřením, kterého se zhostíte sama!

Pošlete ho na k lékaři, ale rozhodně mu neříkejte, jak vyšetření probíhá: 
(otipujte svého drahého, co by mohl zvládnout)

  • muži netouží vědět, že jim lékař zavede prst do konečníku (chtějí objevovat váš zadeček, ne svůj)
  • další způsob už není tak hrozný, normálně zajde na krevní test: na prostatický specifický antigen, což je enzym produkovaný normálními i zhoubnými buňkami prostaty
  • ultrazvuk by také mohl zvládnout
  • biopsie (to už je horší) – při podezření na karcionm prostaty se z prostaty tenkou jehlou odebírají vzorky tkáně

Úkol pro vás
Pozornost by se kromě prostaty měla věnovat i varlatům, vyšetření by si měl každý muž provádět jednou za měsíc. Což ten váš určitě nedělá, takže to musíte vzít do vlastních rukou. Předpokládejme, že se vám do rukou v blízké době dostane. 

Jak na to
Uchopte varle zespodu ukazováčkem a prostředníčkem, shora palcem. Mělo by mít konzistenci tvrdší gumy a vašeho partnera by takové počínání nemělo bolet. Vzadu a nahoře nad varletem nahmatáte nadvarle. Bude si myslet, že to je předehra, buďte v klidu.

Co je špatně
Zduřený šourek, bulky, změny na kůži (hrbolky, pupínky) nebo také to, když ejakulát nestříká příliš daleko. Ani příliš řídké semeno není v pořádku. Sledovat by se měla i velikost obou varlat, zda se nemění.

Nenechte se zmást
Nadvarle, které najdete v šourku nad varletem (jak překvapivé), není nádor. A je poměrně běžné, že je jedno větší než druhé.

Budťe stíhačka alespoň v tomhle směru a nedovolte, aby něco podcenil. Mějte hezký Movember.