28. srpna 2014
Holit, nebo neholit? A tentokrát nebude řeč o našich nohách ani o pánském strništi. Dilema se přesouvá na ta nejcitlivější místa.

Když se módní značka American Apparel rozhodla na začátku roku přilákat ke svým výlohám více zákazníků, zvolila si velmi netradiční cestu – figuríny oblečené do dámského prádla obdařila na příslušných partiích opravdu bujným porostem. Obrázek, který většina mladých mužů (a nejspíš ani žen) naživo nikdy neviděla, šokoval a spolehlivě splnil svůj účel. Co víc, rozpoutal živou společenskou diskusi: Přichází zarostlé tělo opět do módy?

Cameron Diaz jistě doufá, že je to tak. Ve své nedávno vydané knize o zdraví a životním stylu hollywoodská hvězda varuje před laserovou depilací a vybízí ženy, aby své pubické ochlupení uchovaly v jeho přirozené podobě. Fanynkou chloupků je i Lady Gaga, která se na obálku časopisu Candy nechala vyfotit s klínem jen decentně zastřiženým. A nejsou to jen celebrity. Nedávná studie provedená ve Velké Británii odhalila, že více než polovina žen své intimní partie žádným způsobem neupravuje.

Londýnská iniciativa Project Bush (Projekt Křoví) vyzvala ženy, aby si nechaly anonymně vyfotit klín a ukázaly světu, že tato tělesná partie může mít spoustu podob. Ženské spolky hlásají, že o vzhledu svého těla si má každý rozhodovat sám…

Znamená to návrat k přirozenosti? Konec teplého vosku, žiletek a specializovaných salonů? Možná ano. Nebo ne, rozhodnutí je jenom na vás. Přestože tento trend působí na první pohled jako další bezvýznamné banální téma pro bulvár, otevírá mnohem širší debatu o genderových stereotypech, společenských náladách, podstatě ženskosti a také o pornu.