31. července 2014
Prestižní cenu Esquire Man 2014 obdrží muž, který si zaslouží uznání. Jedním z nich je Michal Dlouhý. Seznámit se s ním můžete hned teď.

Máte také svého favorita? Zapojte se do soutěže a nominujte ho! Právě z nominací čtenářů bude vybráno deset výjimečných mužů, kteří postoupí do finálového souboje o titul. Navíc každý měsíc dva z vás, kteří zašlou nominaci, se mohou stát šťastným majitelem kávovaru Cafissimo Compact Piano Black, další dva si pochutnají na Johnnie Walker Black a Blue Label, a dva z vás mohou získat roční předplatné časopisu Esquire.

Nominujte svého favorita na esquireman.jenpromuze.cz

Michal Dlouhý
český filmový a divadelní herec, dabér

✓ Myslím, že vůdčí schopnosti jsem u sebe objevil při svém nejoblíbenějším sportu, tenisu, když jsem párkrát zorganizoval tenisový turnaj. Ukázalo se, že mé schopnosti jsou spíš asi produkční, ale vlastně i vůdčí, protože korigovat lidi na turnaji, kdy se každýmu pořád něco nelíbí, je těžké. Musí tam být tvrdá ruka. A občas i v divadle, třeba proti režisérům.

✓ Svoboda je to, co se mi splnilo. Já mám vlastně svobodný povolání, můžu si rozhodovat sám za sebe včetně svýho soukromýho života. Původně jsem se rozhodl pro svou ženu a dvě děti, takže si myslím, že svoboda je to, že si můžu plnit, co chci a žít tak, jak chci.

✓ Někdy jsem se asi jako hrdina zachoval. Ale kdy? Příklad nedám, ale určitě alespoň jednou.

✓ Je příjemný, když je člověk čestný. To pak dojde nejdál, jako s pravdou. Ono je to dobrý a příjemný, když můžu říkat pravdu a bejt čestnej, ovšem čas od času se holt v životě naskytne situace, kdy člověk čestný být nemůže nebo nechce.

✓ Všichni muži si rozhodně rovni nejsou. Ale proč, to neřeknu.

✓ Jelikož jsou některá moje rozhodnutí fakt důležitá, tak za ně odpovědnost přijímám vždy.

✓ Udělal jsem spoustu věcí, za které se stydím, samozřejmě. I na jevišti se vám stane, že uděláte něco, za co se pak stydíte. Změnil bych třeba to, že bych tu osudnou roli vůbec nebral, protože se to nepovedlo a člověk se pak za sebe stydí.

✓ Mně se můj život strašně líbí, ale třeba bych si chtěl zkusit žít život někoho, kdo se dožil vysokého věku, byl šťastný a bohatý.

✓ Nejvíc si na sobě cením toho, že mám rád lidi.

✓ Chtěl bych umět všechny světový jazyky, a to bohužel neumím. Tvrdě a poctivě na tom makám, ale můj mozek má trochu jinou dimenzi, takže zatím nic. I kdybych teď napsal větu v češtině, tak mě hned pošlete zpátky do první třídy.

✓ O ženách uvažuju různě. Buď myslím na svou ženu ve smyslu, co mám koupit domů, nebo co jí mám koupit. A kdybych měl přemýšlet o více ženách, tak to bude spojený s divadlem nebo s menstruací, protože mám doma tři holky.

Více o všech nominovaných najdete na esquireman.jenpromuze.cz