1. října 2018
Kroutí se vaše vlasy a dělají si, co chtějí? Mějte je konečně hladké. Stačí jen pár jednoduchých triků:

Začněte u péče

Pokud vaše vlasy stále poletují, je důležité jim dodat hlavně hydrataci. Už při mytí si proto vyberte hydratační šampon a hydratační kondicionér, které vlasové vlákno hloubkově zásobí vodu. Vlas tak bude hladší a nebude tolik poletovat. Uhlazení docílíte také regeneračními přípravky, avšak počítejte s tím, že například jemným vlasům pak bude chybět objem.

Čtěte také: 6 tipů, jak na podzim pečovat o ruce a zpomalit jejich stárnutí

Dodejte vlasům ochranu

Aby byl vlas hladký a rovný, docílíte toho také tepelným stylingem. Jenže velmi vysoké teploty vlas vysušují a také ho můžou poškodit. Po umytí proto před foukáním, žehlením nebo jiným vyhlazováním použijte stylingový prostředek, který vlas obalí termoaktivní vrstvou, která ochrání vlasové vlákno před působím tepla.

Embed from Getty Images

Místo žehlení zkuste česání

Když si vlasy vyžehlíte, budou okamžitě hladké, lesklé a krásné. Jenže i ta nejšetrnější žehlička nemusí dělat dobře jemným, křehkým nebo lámavým vlasům. Zkuste proto novou alternativu – žehlící kartáče, se kterými je práce velmi snadná. Stačí jen, když se rozhřejí, s nimi pročesat jednotlivé prameny. Uvidíte, jak snadno budou vlasy hladší a krásnější. Navíc je tento způsob k vlasům šetrnější.

Bude vás zajímat: Nejlepší triky, jak vymazat únavu z tváře