8. listopadu 2018
To, jak bude váš účes vypadat, záleží na tom jak, jak to umíte s fénem. Je to důležitější, než si myslíte!

Nesušte vlasy ihned

Po umytí je velmi důležité z vlasů dostat co nejvíce vody a okamžitě je nezačít foukat. Mokré vlasy jsou totiž velmi citlivé, křehké a nebude se s nimi ani dobře pracovat. Ideální je ještě ve sprše mezi prsty „stáhnout“ z vlasů přebytečnou vodu, zabalit je na pár minut do ručníku ( ale pozor – nedřít a nedrhnout!) a pak je teprve začít s vysoušením. Díky tomu jsou nejen lépe chráněny před teplem a foukání bude ještě kratší.

Nepřehánějte to s množstvím stylingových přípravků

Příliš mnoho různých produktů může vlasy při vysoušení poškodit a výsledek taky nebude stát za to – u hlavy budou vlasy mastné a délky zase bez objemu. Zde platí pravidlo: méně je více. Postačí vám jeden a dva přípravky – např. objemový sprej  a do konců olejíček. To je vše, co potřebujete.

Pracujte v sekcích

Chcete-li si rychle a šetrně vysušit vlasy, měla byste to dělat jako kadeřníci –  rozdělit je na jednotlivé prameny, a foukat vlasy postupně, ne všechny najednou. Začněte zezadu a postupujte vpřed přes tři až čtyři sekce.

Pozor na vysokou teplotu

Vysoušení s velmi vysokou teplotou velmi poškozuje strukturu vlasů a ty pak jsou suché, křehké a připomínají pak koudel. Ideální je vlasy rychle vyfoukat teplým vzduchem a vše zakončit studeným, lépe se tak zafixuje i účes. A úplně nejlepší je vždy používat také termo aktivní přípravky, které chrání vlasy proti vysokému teplu.

Mohlo by vás zajímat: Nejčastější důvody, proč se vám stále mastí vlasy