5. ledna 2019
Rtěnka není jen na rty, dokáže toho mnohem více. Tady je pět stylů, jak být díky ní každý den jiná.

Místo očních stínů

Rtěnka je skvělá místo očních stínů. Krásně si tak totiž díky ní sladíte barvu rtěnky s odstínem nalíčení očí. Že díky červené budou oči vypadat unaveně? Ani náhodou. Slaďte je s černou tekutou oční linkou a černými řasami. Pak bude výsledek dokonalý. Na víčka rtěnku nanášejte buď štětečkem nebo prsty.

Jako tvářenka

Díky své mastné textuře se dá rtěnka skvěle použít jako krémové tvářenka. Když ji vklepete bříšky prstů na „jablíčka“ – tedy na nejvyšší části tváří, když se usmějete, budete vypadat svěže a jenom zářit. Opět to vypadá skvěle – mít v jednom odstínu rty i tváře. Navíc se pro starší pleť mastné textury tvářenek více hodí, než ty pudrové, protože ty pleť můžou vysušovat a zalézat do vrásek.

Jako podklad na oční víčka

O očních stínech už jsme psali, ale mastná rtěnka nebo rtěnka s lesklou texturou je také výborným lepidlem a podkladem na sypké třpytky, které jsou nyní tak v módě. Pokud nemáte speciální lepidlo na glitry, rtěnka ho v tomto případě také dobře zastoupí.

Pro akvarelové rty

Připadá vám rtěnka moc výrazná, ale jen balzám vám nestačí? Zkuste si rtěnku nanést na bříško prstu a jemně jím barvu do rtů vklepejte. Tak, aby jí bylo nejvíce uprostřed rtů a pak už se jen jemně „rozpíjela“ do ztracena, jako vodová barva na papíře. Výsledný efekt bude krásný a přirozený.

Náš tip: Jak správně recyklovat kosmetické obaly?