18. října 2017
Fenomén, který ovládl celý svět, doběhl i nás! Začněte i vy!

PŘEKONEJTE LENOST

Vždycky se najde nějaký důvod, proč nejít běhat. Je moc horko? Prší? Nemáte čas? I když věřím, že máte v záloze desítky výmluv, překonejte se. Nejlépe vám to půjde s doprovodem. Když se s kamarádkou, přítelem nebo běžeckou skupinou pevně domluvíte, tak to snadno nezrušíte a navíc vás to bude ve dvou více bavit.

ZAČÍNEJTE ZVOLNA

Jako první se zaměřte na vytrvalost, rychlost přijde později. Při běhu zvolte tempo, u kterého cítíte, že ho „udržíte navždy“. Vyběhněte pozvolna a nebojte se klidně přejít i do chůze. Důležité je cítit se dobře!

MYSLETE NA ODMĚNU

Odměňte se! Za každý kilometr, okruh a v každém cíli. Klidně to může být kopeček zmrzliny nebo nová sportovní podprsenka. Po doběhu tělo pálí kalorie daleko rychleji, takže to zase tak velký hřích nebude. Uvidíte, že za pár tréninků už budete chtít běhat sama.

NEZAPOMEŇTE SE PROTÁHNOUT

Samotné protažení je stejně důležité jako běh. Pokud běháte, protože chcete shodit nějaké to kilo, pak díky protažení budou vaše svaly delší a štíhlejší. V každé pozici vydržte alespoň 20 sekund. Dýchejte a myslete na něco hezkého.

V čem běhat v říjnu? Podívejte se do naší galerie: