12. července 2014
Chcete být štíhlá a krásná? Pak musíte být v první řadě zdravá!
1 / 2

Comfort eating
Je velký rozdíl, jestli jíte proto, abyste zahnala hlad, nebo proto, abyste se cítila lépe po psychické stránce. Co můžete udělat pro to, abyste se tohoto zlozvyku zbavila?

1 Naučte se rozpoznat fyzický pocit hladu. 
Abyste se ujistila, že ho odlišíte od hladu emocionálního, položte si otázku: Jak moc hladová doopravdy jsem? Fyzický hlad vychází ze žaludku a narůstá pozvolna, emocionální vychází z úst a vzniká náhle. Pomůckou vám může být stupnice od 1 (velký hlad) do 10 (vůbec žádný hlad). Pokud odhadnete svůj hlad na 5 a více, jídlo si zakažte.

2 Vyrovnejte se s city.
Přepadne-li vás psychologický hlad, zavřete oči, zhluboka dýchejte a pátrejte po emocích jako úzkost, stres či smutek. Podaří-li se vám je poznat, snadněji se s nimi poperete i bez jídla.

3 Odhalte své ‚spouštěče‘
Chuť mlsat se většinou objevuje ve stejných chvílích. Čeká vás nepříjemná schůzka? Odkládáte úkol, do kterého se vám nechce? Budete-li na tyto momenty připravená, dokážete změnit své stereotypní chování hned v počátcích.

4 Pomozte si berličkami.
Na lednici si přilepte lísteček s nápisem: Mám opravdu hlad? Nedokážete-li emocionální hlad přemoci, vypijte nejdřív sklenici vody či čaje a pak zavolejte kamarádce, které se už dlouho chcete ozvat. Mezitím možná na své vnitřní puzení
zapomenete.

1 / 2