30. května 2014
Prestižní cenu Esquire Man 2014, obdrží muž, který si zaslouží uznání. Redakce Esquire nominovala muže, kteří si uznání rozhodně zaslouží. Jedním z nich je Petr Koukal. Seznámit se s ním můžete hned teď.

Máte také svého favorita? Zapojte se také do soutěže a nominujte ho! Právě z nominace čtenářů se vybere deset výjimečných mužů, kteří postoupí do finálového souboje o titul. Navíc každý měsíc dva z vás, kteří zašlou nominaci, získají kávovar Cafissimo compact piano black, další dva získají lahev Johnie Walker Black a Blue label, a také dva z vás mohou získat roční předplatné časopisu Esquire.

Nominujte svého favorita na esquireman.jenpromuze.cz

Petr Koukal
český badmintonista, sedminásobný mistr České republiky

✓ Vůdčí schopnosti jsem u sebe objevil na dětském táboře, kde jsem byl šéfem týmu indiánů.

✓  Myslím, že svoboda je hned po zdraví to nejdůležitější a možná že to spolu i souvisí.

✓  Věřím, že už jsem se někdy v životě zachoval jako hrdina.

✓  V životě mě inspiruje spousta lidí, mimochodem i někteří muži z těchto rozhovorů. Jsou to především lidé, kteří něco dokázali ve svém oboru a něco tady na světě po sobě zanechají.

✓  Čestně říkám, že se snažím být vždy a za všech okolností čestnej.

✓  Nemyslím si, že jsou si všichni muži rovní. Ne všichni jsou čestný, ne všichni hrajou fair play a ne všichni dělaj věci tak, jak by se měly dělat.

✓  U svých rozhodnutí jsem si vždy vědomý, že dělám něco, za co budu zodpovědný a za co ponesu veškeré následky. Pozitivní i negativní.

✓  Už jsem udělal něco, za co se stydím, ale nemůžu o tom mluvit.

✓  Chtěl bych být náš pes, protože se má strašně dobře. Vždycky když jsem doma, tak mu říkám, já bych chtěl být ty, a myslím to úplně vážně.

✓  Cením si toho, že tady ještě jsem.

✓  Chtěl bych být víc splachovací.

✓  O ženách uvažuji velmi často a intenzivně

✓  Ženám bych odpustil všechno.

Více o Petru Koukalovi a dalších nominovaných najdete na esquireman.jenpromuze.cz