12. dubna 2014
Neříkáme, že musí být nutně malý, ale můžete ho mít... zkrátka hezký.

Když se hollywoodskému odborníkovi na zdraví, postavy a na životní styl Ricku Warenovi chodí vyplakat hvězdy na rameno kvůli svým velkým, povislým nebo celulitidním zadkům, chvilku je prý nechá, pohladí je po vlasech, ale dál už nemá žádné slitování. Začne se tvrdě pracovat.

„Zastávám názor, že úplně každá žena může mít hezký zadek, když chce. Bohužel musím zklamat ty, které si myslí, že celý problém vyřeší, když se budou pravidelně mazat krémem proti celulitidě. Omyl – péče o zadek je komplexní záležitost, musíte začít od píky, od toho, co jíte a pijete, a taky jak přemýšlíte. A samozřejmě také pravidelně cvičit a chodit na masáže…“ V první řadě klientka projde diagnostikou, co všechno její zadek potřebuje – zpevnit, zmenšit nebo pouze zbavit se celulitidy. Na základě toho dostane dietu. Rick Waren, který už přes patnáct let sám na sobě pracuje pravidelným cvičením aikida, prozradil, že hodně pracuje s přírodními prostředky.

„V první řadě si s klientkou sjednotíme pojmy. Nevěřili byste, jak jsou lidé v dnešní době posedlí hubeností. Chodí ke mně holky se zadkem menším, než má leckterý malý kluk, a dožadují se ještě ho o kousek zmenšit. V takových případech se jim snažím vysvětlit, co to je přirozená postava a co náš zadek odráží – dle tradiční čínské diagnostiky znamená tvar zadku naši celkovou vitalitu, plodnost a stav pohlavních orgánů. Když je ženský zadek spíš klučičí a má slabý tonus, energeticky není něco v pořádku a je potřeba posílit ženskou energii. Je-li zadek naopak pěkně šťavnatý, kulatý a pevný, je pravděpodobně vše s vaší ženskou energií v naprostém pořádku…“