30. listopadu 2010
Zdravý životní styl přispívá k radostnému a plnému životu. Máme pro vás užitečné informace, které vás správně nasměrují...

1. Prevence

Zvýšenému výskytu infekčních onemocnění, která přicházejí s podzimem, se můžete bránit. Echinacea není jen půvabná bylinka, ale také přírodní antibiotikum, které je velmi účinné právě při prevenci před chorobami z nachlazení. Léčí chřipku, angínu, katary horních cest dýchacích aj.

2. Celiakie

Statistiky uvádějí, že nesnášenlivost určitého druhu lepku postihuje jednoho člověka ze sta. Existují však nemocní, kteří nemají zjevné příznaky. Ženy tato choroba postihuje 2x častěji…

3. Čoko život

Konzumace malého množství čokolády s obsahem kakaa vyšším než 50 procent má pozitivní účinky na organismus. Redukuje stres a napětí, příznivě ovlivňuje stav pokožky, snižuje hladinu „špatného“ cholesterolu, a pomáhá tak předcházet i chorobám srdce.

4. Pryč s mýty

Vajíčko patří mezi 10 nejzdravějších potravin. Britští vědci jej dokonce označili za přírodní nutričně nejbohatší potravinu.

5. Tichá epidemie

Osteoporóza je nemoc, která může probíhat zcela bez příznaků. Podle odhadů v Čechách postihuje tři čtvrtě milionu lidí. Úbytkem kostní hmoty jsou až do menopauzy více ohroženy ženy.

6. Ochranné štíty

Chraňte si oči před slunečními paprsky nejen v létě, v horách nebo u moře. Nebezpečné UV záření působí totiž i tehdy, když je obloha zatažená, a může vážně poškodit oči, zejména jejich sítnici.