8. prosince 2013
S nástupem paní zimy je třeba sáhnout po jiné kosmetice. Naše pleť i vlasy mají v chladném počasí jiné nároky a potřeby. Díky správné péči přežijí zimu bez úhony a na jaře budou jen zářit.

3 tipy pro péči v zimě

1. Používejte krémy s hutnější texturou.
2. Příjem tekutin má obrovský vliv na hydrataci pleti, proto nezapomínejte doplňovat vodu.
3. Nikdy nevycházejte do mrazivého počasí s mokrými vlasy!

Mezi lidmi koluje pověra, která praví, že v zimním období se nemají používat hydratační krémy. Právě opak je však pravdou. Pokožka se v zimě více vysušuje a má sklon se odlupovat. Hůře se prokrvuje a potom při přechodu ze zimy do tepla dochází naopak k jejímu překrvení. Kůže hned zarudne a postupně může docházet i k popraskání drobných žilek. Střídání teplot pokožku dost zatěžuje. Zrovna v zimě nejvíce trpí suchá a citlivá pleť. Pokud jste tedy její majitelkou, měla byste sáhnout po mastnějším a hypoalergenním krému, který zvýší odolnost pokožky a dodá jí potřebnou hydrataci.

Nemusíte se bát ani používání make-upu. Většina z nich má také hydratační složky a díky tomu dodávají vaší pleti jistou ochranu. V žádném případě nepodceňujte sluneční paprsky. Když si vyjedete lyžovat do hor, přibalte si vždycky do tašky opalovací krém! A co vaše vlasy? Ani jim nedělá mrazivé počasí dobře. Třepí se a lámou. Sáhněte proto pro hydratační šampony a kondicionery. Alespoň jednou týdně dopřejte vlasům i masku nebo zábal. A držte se zásady, že nikdy nevyjdete ven s mokrými vlasy. Nejenže se můžete nachladit, navíc voda ve vlasovém vláknu zamrzne, a vlas se tak poškodí a zláme. Nejlepším přítelem pro vlasy je v zimě čepice, klobouk nebo jakákoliv pokrývka hlavy, která ochrání před mrazem.