14. listopadu 2013
Hvězdy se slavným zadečkem neponechávají nic náhodě... Tvrdě na sobě pracují. Je-li pevný a kulatý zadek i vaším snem, jděte za ním. Dokážete to!
1 / 2

Zbavit se celulitidy, mít malé, pevné, dokonale tvarované pozadí si přeje snad každá žena. Jeho majitelkou se však stane jen ta, která se bude řídit radami trenérů a výživových porad­ců. Jedině účinné cviky na zadek a správná strava zabírají. Potravinové doplňky a zpevňující krémy vám dokonalé pozadí samy nevykouzlí.

Komu se nelení, tomu se zelení. Cvičte!

Pokud je vaší noční můrou větší pozadí, snažte se nejprve zhubnout. Začnete-li rovnou posilovat, pozadí se paradoxně opticky zvětší… Poraďte se s trenérem ve vašem oblíbeném fitcentru. Nejspíš vám doporučí zkombinovat posilování s během na pásu, jízdou na kole, stepperem, veslováním apod. A jak často budete muset své tělo ‚mučit‘? Třikrát týdně alespoň 45 minut až hodinu. Při posilování na strojích dodržujte tři série po 15 až 20 opakováních. Na menší opakování s velkou zátěží ale zapomeňte! Ve světě trenéři svým slavným klientům doporučují se čtyřikrát i víckrát týdně věnovat kardiocvičení, běhu na pásu, běhání venku v rozmanitém terénu, jízdě na rotopedu, běhu do schodů, jízdě na in-line bruslích.

Sporty, které zadek pomohou vytvarovat

Zamilujte si kolečkové brusle, běhání, jízdu na kole, spinning, tenis, squash, beach volejbal, tanec všeho druhu nebo i obyčejné švihadlo. Na větší zadek platí posilovací cviky s gumou, dřepy, zvedání nohou u židle, na plochý zadek posilování na balonu, obrácené výpady, dřepy s činkami nebo obyčejnými PET lahvemi podél těla, na povislý zadek zabírá vykopávání nohou do stran (opět u židle) či výpady vpřed. Pevnější zadek vám pomohou získat i taneční styly jako např. jazz dance, africký tanec, hip-hop, salsa, flamenco. Díky tanci bude také vaše držení těla vzpřímenější, získáte ladnější chůzi, při tanci zapojíte svaly celého těla. Tanec nesvazují žádná pravidla. Nepotřebuje kurt ani hřiště. V tanci jde přede­­vším o pohyby… Troufáte-li si na hodiny baletu, směle do nich! Pro formování pozadí, boků a hýždí jsou baletní pozice ideální.

1 / 2