25. listopadu 2010
Přináší vám radost a peníze. Je to sval. Trénujete a cvičíte ho dostatečně? Přinášíme vám nové tipy, jak si udržíte mozek ve výnosné kondici.
1 / 3

Kristus se narodí až  za čtyři století

Pětadvacetiletá Médea sedí před svým aténským domem, jehož bílé zdi oblévají červené paprsky zapadajícího slunce, a děkuje olympským bohům za uzdravení. Poslední rok ji sužovaly zhoršující se obtíže. Cítila stále větší apatii a jakákoli mozková zátěž ji vyčerpávala natolik, že únavou sotva dýchala. Vyzkoušela všechno, od amuletů až po bylinné odvary, a nepomohlo dokonce ani zaříkávání nejlepší místní vědmy. Až nedávno v chrámovém sloupořadí zaslechla rozhovor dvou učenců, kteří chválili léčebné způsoby jistého Hippokrata.

Vyhledala jeho ordinaci a on ji začal léčit podivným způsobem: k hlavě jí přiložil rybu, mořského sumce, který jí elektrickými výboji úplně znecitlivěl povrch lebky. Poté ho odejmul, dal zpátky do kádě s mořskou vodou a pozval Médeu k další návštěvě. Po čtyřech elektrických kúrách byla v pořádku. Přerušené mozkové spoje se totiž pomocí slabé elektřiny znovu zaktivovaly, činnost mozku se plně obnovila a dokonce i podstatně zrychlila. Trpíte-li stejně jako Médea, máte vlastně obrovské štěstí. Elektrického úhoře, rejnoka nebo sumce už dávno nepotřebujete a navíc si můžete vybrat ze spousty metod, jak svůj ochablý sval v lebce nahodit do nejvyšších obrátek a přitom se i pobavit. Stačí si přečíst následující text.

Nakruťte si závity

Lidský mozek obsahuje šest zón praktické inteligence. Dá se přirovnat k složitému potrubí z tenkých hadiček, které se ale pro uchování svižného a tvůrčího toku vašich myšlenek nesmí ucpat ani zlenivět. V tom případě totiž jednotlivé dráhy odumírají, přerušují se spoje mezi neurony a zpomalují chemické procesy, pomocí nichž impulzy v mozku putují. Váš mozek zůstává sice stále stejně chytrý, ale kvůli ochabnutí ztratil část svých schopností. Dá se to ale napravit. Ať už vaše inteligenční ústředna nepodává odpovídající výkony z důvodu dlouhodobého zanedbávání, například po dobu mateřské dovolené, nebo vlivem stresů, nepohody a příliš jednostranné zátěže, Cosmo zná postupy, díky nimž svou šedou kůru přimějete k práci.

1 / 3