25. listopadu 2010
Přináší vám radost a peníze. Je to sval. Trénujete a cvičíte ho dostatečně? Přinášíme vám nové tipy, jak si udržíte mozek ve výnosné kondici.

Kristus se narodí až  za čtyři století

Pětadvacetiletá Médea sedí před svým aténským domem, jehož bílé zdi oblévají červené paprsky zapadajícího slunce, a děkuje olympským bohům za uzdravení. Poslední rok ji sužovaly zhoršující se obtíže. Cítila stále větší apatii a jakákoli mozková zátěž ji vyčerpávala natolik, že únavou sotva dýchala. Vyzkoušela všechno, od amuletů až po bylinné odvary, a nepomohlo dokonce ani zaříkávání nejlepší místní vědmy. Až nedávno v chrámovém sloupořadí zaslechla rozhovor dvou učenců, kteří chválili léčebné způsoby jistého Hippokrata.

Vyhledala jeho ordinaci a on ji začal léčit podivným způsobem: k hlavě jí přiložil rybu, mořského sumce, který jí elektrickými výboji úplně znecitlivěl povrch lebky. Poté ho odejmul, dal zpátky do kádě s mořskou vodou a pozval Médeu k další návštěvě. Po čtyřech elektrických kúrách byla v pořádku. Přerušené mozkové spoje se totiž pomocí slabé elektřiny znovu zaktivovaly, činnost mozku se plně obnovila a dokonce i podstatně zrychlila. Trpíte-li stejně jako Médea, máte vlastně obrovské štěstí. Elektrického úhoře, rejnoka nebo sumce už dávno nepotřebujete a navíc si můžete vybrat ze spousty metod, jak svůj ochablý sval v lebce nahodit do nejvyšších obrátek a přitom se i pobavit. Stačí si přečíst následující text.

Nakruťte si závity

Lidský mozek obsahuje šest zón praktické inteligence. Dá se přirovnat k složitému potrubí z tenkých hadiček, které se ale pro uchování svižného a tvůrčího toku vašich myšlenek nesmí ucpat ani zlenivět. V tom případě totiž jednotlivé dráhy odumírají, přerušují se spoje mezi neurony a zpomalují chemické procesy, pomocí nichž impulzy v mozku putují. Váš mozek zůstává sice stále stejně chytrý, ale kvůli ochabnutí ztratil část svých schopností. Dá se to ale napravit. Ať už vaše inteligenční ústředna nepodává odpovídající výkony z důvodu dlouhodobého zanedbávání, například po dobu mateřské dovolené, nebo vlivem stresů, nepohody a příliš jednostranné zátěže, Cosmo zná postupy, díky nimž svou šedou kůru přimějete k práci.