30. září 2013
I ty oblíbené oční stíny jednoho dne vyhodíte do koše. Kdy to bude? Jakou životnost má řasenka a kdy se zkazí krém?

Pořídily jste si kvalitní krém a teď ho máte vystavený v koupelně na poličce a používáte ho jen svátečně? Rovnou vám říkáme, že jsou to vyhozené peníze. Kosmetika se má kupovat proto, aby se spotřebovávala, protože opravdu nevydrží věčně. Objevte s námi, jak dlouho vám vydrží:

rtěnky a lesky
Rtěnky jsou velmi odolné a vydrží většinou mnohem déle, než udává výrobce. Rtěnka je použitelná i několik let. Lesk (s pěnovým nebo štětečkovým aplikátorem) má nevýhodu v tom, že se do něj při jeho nanášení dostávají nečistoty. Průměrně počítejte s půl rokem, než ho budete muset vyměnit.

štětce
Záleží na jejich kvalitě a na tom, jak se o ně staráte. Štětec na make-up pravidelně jemně ‚perte’ ve vlažné mýdlové vodě. Jakmile z něj začnou vypadávat štětinky, je na čase si pořídit nový.

krém
Čím více přírodních složek obsahuje, tím kratší má životnost. Přírodní látky reagují na světlo a vzduch a produkt se začne kazit. Při aplikaci dbejte vždy na čisté ruce, abyste do něj nezanášela nečistoty. Životnost krému je maximálně 12 měsíců od jeho otevření.

odličovací přípravky
Na rozdíl od krému se do odličovacích mlék a vod nesahá. Díky pumpičkám a uzavřeným lahvičkám vydrží mnohem déle. Proto je načaté můžete nechat stát v poličce průměrně 2 roky.

laky na nehty
I když lak precizně uzavíráte po každém použití a snažíte se ho skladovat v ledničce (což je mimochodem zcela nesmyslné a na trvanlivost laku to nemá žádný vliv), jeho kvalita velmi brzy odchází, lak houstne, tahá se a nechává nerovný a nevzhledný výsledek. Od otevření s ním počítejte maximálně půl roku.