22. února 2017
Naučíme vás vymalovat si matné rty, které působí měkce jako prachová duchna!

Než začnete:

Obruste ústa mokrým kartáčkem na zuby (nebo je předrhněte kostkou cukru), abyste odstranila olupující se šupinky. Když pusu sametově vyhladíte, barva se na ní lépe, ale i po delší dobu udrží.

1. Naneste tenkou vrstvu bezbarvého balzámu na rty a dejte mu pět minut, aby se do pusy důkladně vsákl. Matné rtěnky obvykle obsahují spoustu pudrových pigmentů, takže když ústa nenavlhčíte, budou vypadat vyprahle.

2. Obtáhněte celou pusu konturovací tužkou na rty, jejíž odstín odpovídá barvě rtěnky, a pak celá ústa tužkou vymalujte. Barevným podkladem vytvoříte dokonalý základ pro další líčení.

3. Vezměte do ruky lehký světlý pudr a pomocí štětečku na oční linky jím jemně poprašte rty, aby se barva spojila a usadila.

4. Pak rozmázněte na pusu matnou rtěnku. Několikrát krátce rychle táhněte od středu úst ke koutkům. Díky přesným tahům nenanesete zbytečně silnou vrstvu barvy.

5. Aby hrana malování nepůsobila nepřirozeně ostře a vy zmalovaně, zlehka ji rozmázněte štětečkem na rty. Zaměřte se na koutky, ať nejsou příliš výrazné.

Nežádoucí otisky

Poslední krok: Vymalované rty zlehka stiskněte a opatrně je vysajte složeným papírovým kapesníčkem. Když z pusy odstraníte přebytečný nános barvy, vyčarujete si přirozené matné líčení, které tento podzim frčí, a vyhnete se nebezpečí, že vám rtěnka zanechá růžové otisky na vycíděných zubech.