28. září 2013
Proč jste se víc nehlídala? Copak jste zešílela? Přestaňte si rvát vlasy a raději se pokuste zmírnit škody. Čtěte, co se vyplatí udělat okamžitě a co můžete nechat na později.

Pořádně jste se přejedla
Co dělat hned:
● Rozhýbejte údy, vystartujte na procházku, při které se vám zrychlí tep, takže spálíte víc kalorií než vsedě. Pak si zlehka zacvičte, abyste vypotila sůl, kvůli níž máte břicho jako míč.
● Polkněte nějaká antacida, což jsou volně prodejné léky na pálení žáhy, ale můžete je použít i na prevenci trávicích potíží.
● Vypijte dvě sklenice vody bez bublinek. Nastartujete si tím spalování, takže brambůrky, zmrzlinu i arašídy strávíte rychleji než při žízni.

Co dělat později:
● Pokud jste si žaludek zkazila během dne, asi za čtyři hodiny mu dodejte další palivo. Malé a lehké jídlo (salát s grilovaným kuřetem) vám srovná zažívání. Když budete jen pít, večer vás přepadne vlčí hlad a přecpání si zopakujete.
● Další den se ládujte jenom bílkovinami, ovocem a zeleninou. Díky takovému jídlu vám bude spalování pracovat jako motor formule 1.
● Pijte zázvorový nebo mátový čaj. Oba podporují trávení.

Spálila jste se na slunci
Co dělat hned:
● Spěchejte do stínu, protože spálená kůže je proti škodlivým UV paprskům bezbranná. Jestli jste třeba na horské túře a musíte v žáru pochodovat domů, zakryjte si spálená místa svetrem, i když je horko.
● Třikrát denně na pět minut zklidněte žhnoucí kůži žínkou namočenou ve směsi vlažné vody a mléka, které tlumí zánět. Funguje i tvaroh.
● Pokud máte bolesti, polkněte tabletu proti zánětu. Planoucí místa nebudou tak citlivá.