25. září 2013
Víte, že vaše tlapky zahojí jeden chytrý krém a že lidi snadno odhadnete podle tvaru prstů? Víme detaily.

Když jdete na pohovor, první, čeho si personalista nebo budoucí šéf všimne, jsou vaše ruce. „Když jsem šla na pohovor do kosmetické firmy, měla jsem za nehty modrou špínu – dva dny předtím jsem totiž trhala s babičkou borůvky. Stačil jeden pohled personalistky a v tu chvíli jsem věděla, že vytoužené místo nedostanu – kvůli nehtům,” stěžuje si třiadvacetiletá asistentka Lenka. Vypátrali jsme proto všechny užitečné informace a zajímavosti o horních končetinách, které vám mohou ulehčit život.

Myslete na osteoporózu už teď!
Mezi pětadvaceti a třiceti lety můžete udělat nejvíc pro to, aby se vám po padesátce nezačaly lámat kosti. V tomhle věku totiž dosahuje kostní hmota svého maxima. Osteoporózu zastrašíte už teď pravidelným pohybem, dostatkem vápníku a vitaminem D. Nemusíte podávat žádné extrémní sportovní výkony – úplně vám postačí pravidelné procházky nebo jóga a tai-či. Vápník nalovíte v každém mléčném výrobku a také v mořských řasách, ořeších, fazolích, mořských rybách a brokolici. Vitamin D získáte z tresčích jater, másla, vajec a mléka nebo díky slunečnímu záření. Nahé tělo stačí oslňovat minutu denně, oblečenému prospěje hodinový pobyt na slunci. Solárium se nepočítá!

Kde se vzal palec
V pravěku byste jen těžko zvedla palec na znamení vítězství. Jakmile ale začal pračlověk chodit po dvou a přestal využívat ruce při chůzi (což dodnes dělají třeba opice), dostaly jeho horní končetiny prostor pro vývoj. Palec se tak začal postupně vydělovat z řady.

Urychlete hojení
Pokud se vám na ruce objevil otok, krevní podlitina, pohmožděnina či výron nebo jste právě prodělala operaci, může vám pomoct systémová enzymoterapie. Přírodní enzymy otoky a podlitiny šikovně vstřebávají a dobu hojení dokážou zkrátit zhruba o polovinu. Po operaci vám zase sníží riziko, že do rány dostanete nepříjemný zánět, a posilují zákrokem nabouranou imunitu. Léčivé enzymy můžete koupit v lékárnách ve formě tablet.

Co o vás prozradí prsty? Čtěte na následující straně!