25. září 2013
Víte, že vaše tlapky zahojí jeden chytrý krém a že lidi snadno odhadnete podle tvaru prstů? Víme detaily.
1 / 2

Když jdete na pohovor, první, čeho si personalista nebo budoucí šéf všimne, jsou vaše ruce. „Když jsem šla na pohovor do kosmetické firmy, měla jsem za nehty modrou špínu – dva dny předtím jsem totiž trhala s babičkou borůvky. Stačil jeden pohled personalistky a v tu chvíli jsem věděla, že vytoužené místo nedostanu – kvůli nehtům,” stěžuje si třiadvacetiletá asistentka Lenka. Vypátrali jsme proto všechny užitečné informace a zajímavosti o horních končetinách, které vám mohou ulehčit život.

Myslete na osteoporózu už teď!
Mezi pětadvaceti a třiceti lety můžete udělat nejvíc pro to, aby se vám po padesátce nezačaly lámat kosti. V tomhle věku totiž dosahuje kostní hmota svého maxima. Osteoporózu zastrašíte už teď pravidelným pohybem, dostatkem vápníku a vitaminem D. Nemusíte podávat žádné extrémní sportovní výkony – úplně vám postačí pravidelné procházky nebo jóga a tai-či. Vápník nalovíte v každém mléčném výrobku a také v mořských řasách, ořeších, fazolích, mořských rybách a brokolici. Vitamin D získáte z tresčích jater, másla, vajec a mléka nebo díky slunečnímu záření. Nahé tělo stačí oslňovat minutu denně, oblečenému prospěje hodinový pobyt na slunci. Solárium se nepočítá!

Kde se vzal palec
V pravěku byste jen těžko zvedla palec na znamení vítězství. Jakmile ale začal pračlověk chodit po dvou a přestal využívat ruce při chůzi (což dodnes dělají třeba opice), dostaly jeho horní končetiny prostor pro vývoj. Palec se tak začal postupně vydělovat z řady.

Urychlete hojení
Pokud se vám na ruce objevil otok, krevní podlitina, pohmožděnina či výron nebo jste právě prodělala operaci, může vám pomoct systémová enzymoterapie. Přírodní enzymy otoky a podlitiny šikovně vstřebávají a dobu hojení dokážou zkrátit zhruba o polovinu. Po operaci vám zase sníží riziko, že do rány dostanete nepříjemný zánět, a posilují zákrokem nabouranou imunitu. Léčivé enzymy můžete koupit v lékárnách ve formě tablet.

Co o vás prozradí prsty? Čtěte na následující straně!

1 / 2